Microsoft, tabletleriyle bayram yapıyor!

Gelen tüm eleştiri ve haberlere inat, ortaya çıkan bu rakamlar Microsoft'a bayram ettirtecek!

Microsoft, tabletleriyle bayram yapıyor!

Tüm kötü haberler ve iddiaların aksine, 2013'ün ilk üç ayı içinde satılan Windows 8 ve Windows RT tabanlı tablet sayısı 3 milyon adedi aşmış durumda. Araştırma firması Strategy Analytics'in yayınladığı rapora göre yılbaşından bu yana Windows 8 ve RT tabanlı tabletler, piyasasının yüzde 7,5'ine ulaştı.

Microsoft ilk olarak Windows RT'yi kullanıma sunmuştu. Onu, önce ABD'de piyaya çıkan Windows 8'li tabletler takip etmişti. Surface Pro Amerika dışında başta İngiltere ve Almanya olmak üzere 17 ülkede hızla yaygınlaşıyor. Ortaya çıkan bu rakamlar da, iddiaların aksine, Windows'lu tabletlerin yavaş ama emin adımlarla yol aldığını gösteriyor.

Verilere göre Microsoft, bahsi geçen dönemde Windows'lu tablet satışlarında tam yüzde 48,2'lik bir artış sağlamış durumda. Android'li tabletlerde ise artış,yüzde 43,8 olarak not ediliyor.

Tigin Aray

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Nedense hiç inandırıcı gelmiyor. Daha elinde Windows tablet olan tekbir kişi bile görmedim.

@omerfrt TR'ye gelmiyorda ondan olabilirmi?

@omerfrt 1. türkiyeye gelmiyor 2. görsen nolur görmesen nolur

sen görme zaten

Gün gelecek Microsoft'lu tabletler Android'li tabletlerden fazla olacak ahanda buraya yazıyorum!

@26 Nis 2013 23:39 o asla olmyacak android özgürlüğü varken windows phone asla tutmaz... ios sallantıda... çok yakında oda çuvallar... android varken başka osa gerek yok...

Çünkü türkiyede yok bundan olabilir

ipad kullanicisiyim, merakimdan surface pro da aldim. inanin ipadi sadece bi uygulama icin kullaniyorum. simdilik. surface pro tabletin ve pc nin gelecegidir.

İşte bütün tahminlerim yavaş yavaş tutuyor. windows un 2-3 yıl içinde tüm piyasayı süpüreceğini tahmin etmiştim. Devrim başladı ve durdurulması imkansız. Uygulamalar hızla artıyor ve buna paralel olarak da windowslu cihazlar pc'lerde olduğu gibi tablet ve telefon piyasasına tamamen hakim olma yolunda hızla ilerliyor. Şimdi yeni tahminlerim şöyle: Sanılanın aksine önce android piyasası çökecek. Çünkü apple ürünleri hala mükemmel cihazlar. Androidler ise öyle değil. Çakma çin malı uyduruk cihazlara benziyorlar. Android Bilmem kaçıncı versiyonda daha takılmalı çalışıyor. İos'u hiçbir zaman yakalayamayacak. Windows ise daha ilk sürümünde hızı, sadeliği, basitliği ve stabilitesiyle androidi katlayıp kenara koydu. Zaten uygulamalarında windows8'e destek vermeyen google'ın nasıl bir panik içine girdiği aşikar. Windows'un android'i tarihten silmesi çok kolay olacak. Fakat ios'lu cihazları silmesi için donanım üreticilerinin de adam gibi ince hafif cihazlar yapması gerek. Onlar bu konuda ağır kaldılar. Tabi uygulama sayısının artmasını bekliyorlarsa bilemem. Ama akıl var mantık var. Dünya pc piyasasına tam olarak hakim işletim sisteminin üreticisi strateji değiştirip dokunmatiğe dönüyor. Artık masa üstü pc, mouse ve klasik klavyenin de sonu geliyor. Sonuçta hem pc hem de tablet olarak çalışan windows'lu incecik hafif bir cihaz varken kim naapar ipad'i galaxy tab'i...

@27 Nis 2013 00:42 windows phone aslında iki büyüğün arasına girebilecek bir işletim sistemi(ios vs android).uygulama azlığı çekiyor sadece yoksa denemeden konuşmayın. not:windows 8 bilgisayarda güzel olmuyor o başka:)

@27 Nis 2013 00:42 amma hayal kurmuşsun be birader. microsoft bu açgözlülükle en fazla 10 yıl daha yaşar. müşteriyi sadece dolar olarak gören bi sistem ne de olsa..

@27 Nis 2013 00:42 bu dandiklik, acemilik ve desteksizlik nedeniyle androidin kalmayacağını düşünmeyen yok sanırım

@27 Nis 2013 00:42 aynılarını ben de demiştim. Çok değil 3 sene sonra Microsoft-Apple çekişmesi yeniden görülecek, en büyük üretici Samsung, Android'i boş bırakıp Windows Phone'lara daha fazla ilgi gösterecek, Google kendi donanımlarını çıkarmaya başlayarak diğer iki şirketi yakalamaya çalışacak.

Windows Phone kullanıyorum önümüzdeki aylarda tablet almayı düşünüyorum fakat asla Windows işletim sistemli tablet ve telefon almam isterse 100 liraya versinler( dosya yöneticisi bile yok ak L920)

@27 Nis 2013 03:52 L920 tablet gibi mi görünüyo.. tabletlerde gayet dosya yöneticisi var. ayrıca senin kullanmanı isteyen de yok farkettiysen..

İlerde ne Apple ne Droid görürsünüz :)

bence android'i küçümsememeliyiz. daha 4.2 sürümünü dahi görmedik daha bunun yolu var 5.0 key lime pie yi unutmayalım. Google desteği olduğu sürece android düşüşe girmez.

@27 Nis 2013 07:40 ne destek ama. hala android 2.3 kullananlar çoğunlukta ama 5.0 çıkıyo komiklik resmen

:):) 3 milyon rakiplerinin yanında çok ciddi bir rakam değilmiş gibi gorunsede kısa surede 3g si olmayan bir cihaz için iyi bir rakam benim gibi 3g modelinin çıkmasını bekleyen çok kişi vardır.

@27 Nis 2013 11:22 çıkalı 1 sene olmadı ipad çıkalı 3 seneden fazla oldu bunun neresi iyi değil.

apple korkmaya başlasın

yeni bilgisayarlar zaten windows8 li oluyor, satın alacak adam ben istemem bana windows 7 lisini mi verin diyecek.

@27 Nis 2013 13:21 o senin düşüncen. git bi windows 8 kullan da gel.

@27 Nis 2013 13:21 tablet bilgisayarların win7 lisini satsan ne olacak ki alanların hepsi yine win8 yükleyecek :p

surface pro yaygınlaşınca üst seviye tablet pazarının tartışmasız lideri olacaktır. Kimse okadar para veripte bir eğlence cihazı almak istemeyecektir. Windows un milyarlarca uygulamasının yanında android ve ios un mağazası ne ki... Gelecekte telefonların da tıpkı win8 çalıştırabilen surface pro tabletler gibi win8 i çalıştırabilecek güce ulaşacağını düşünürsek Android, mağazasındaki 1-2 milyon uygulama ile Windows a kafa tutamaz...

Surface pro tablet getirdim İngiltere den tek kelime harika inşallah Türkiye Pazarı'nda girer

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir