Microsoft'tan 11 yeni güncelleme

Microsoft, Ağustos ayına ait 6'sı kritik 11 farklı güncelleme yayınladı. Detaylar burada...

Microsoft'tan 11 farklı güncelleme
Microsoft, Internet Explorer'dan MS Excel'e kadar birçok uygulamasını içeren bir güncelleştirme paketi yayınladı.

Microsoft, Ağustos ayı içerisindeki güncelleme paketini dün itibariyle yayına verdi. 6'sı kritik olmak üzere toplam 11 farklı güncelleme yayınlayan Microsoft, özellikle siber suçlulara karşı geliştirilen güncellemelere ağırlık verdi.

Vista da dahil olmak üzere, bazı Windows sürümlerini de etkileyen bu güncellemeler, başta Windows Image Color Management System olmak üzere ActiveX control, MS Excel, MS PowerPoint, MS Office filtre yazılımları ve Internet Explorer'ı ilgilendiriyor.

Hacker'lar tarafından hazırlanmış sahte sitelere karşılık güncelleştirilen ActiveX ve Internet Explorer ile Microsoft, kullanıcılarını olası hacker saldırılarına karşı da koruma altına almış oldu.

ActiveX ve Internet Explorer dışında ofis yazılımları için de güncelleştirme paketi yayınlayan Microsoft, özellikle içerisinde bir virüs ya da trojan taşıması olasılığına karşılık MS PowerPoint ve MS Excel'i de şemsiyesinin altına almayı ihmal etmedi.

Image Color Management sistemi üzerinde de güncelleştirmenin yayınlanmasıyla zararlı kodlarla uzaktaki bir bilgisayardan saldıran hacker'lara karşı da önlem alınmış oldu.

Bunların dışında Microsoft, Windows Internet Protocol Security, Event System, Outlook, Windows Mail, Windows Live Messenger ve MS Word için de bir güncelleme paketi yayınladı. MS PowerPoint ve Excel'de olduğu gibi içerisinde zararlı kodların olabileceği ihtimaline karşılık MS Word'de bu güncelleştirmelerden nasibini aldı.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bende 10 tane gözüküyor :)

ben tam 13 tane yüklemişim :D yes dedim vallahi
yalnız hala service pack 1 i yükleyemedim.. çünkü adamlar vista home lu işletim sistemine 512 mb ram koymuşlar... ne yapsam 3 dk suruyor işlemesi.. 1 sefer dedim ser.1 yükliyim sabaha kadar sirdi sonra beceremdim dedi bir o kadarda işlemi geri aldı :D

ben 15 tane göründü hepsiinide yükledim :)

evet yükledim bugün

bende de 15 tane yükledim neyse fazla gücelleme göz çıkarmaz:)demek 4 eksik varmış:S

ya istediği kadar update çıkarsın microsoft, adaml amerikan ordusunun bilgisayarlarında fink atıyor bizim bilgisayarlara mı giremeyecek, güldürme beni microsoft =)

bana 13 tane geldi ve ordakilerin hepsi var 2 tane can çıkarmaz

internet explorer güncellemelerinin linki sonraki haberde var da activeX'in flan linkini de koyabilirmisiniz?

Mrblar...
SP3 geldi kurtulduk dedik :D hatta sp3 cd yaptık güncel olsun dedik İE7 MP11 entegre ettik :D microsoft gene boş yolladı güncellemelerini :)
Hayırlısı Bakalım :)
By-Vista

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir