Microsoft'tan 2 sürpriz birden geliyor!

PC ve tabletler için büyük zaman harcayan Microsoft, aradan bu iki farklı cihazı da çıkartabilir!

Microsoft için yeni bir yarış dönemi başlıyor

Geçtiğimiz ayların en çok haberi yapılan teknolojik gelişmelerinden birisi, şüphesiz Google Glass oldu. Çoğu zaman olumlu yönde gelen tepkilerinin ardından, Microsoft da bu tarzda bir ürün geliştirmenin peşine düşmüş gibi görünüyor.

"Firmaya yakın kaynakların" Wall Street Journal'a yaptığı açıklamaya göre, Microsoft çoktan kendi "başlık modeli" ürününün prototipini üretti ve bir süredir cihazı test ediyor. Eğer bu dedikodu size yeterli gelmediyse, bir de firmanın üzerinde çalıştığı iddia edilen akıllı saate bakmakta fayda var. Evet, yayılan dedikodulara göre Microsoft da bir süredir akıllı gözlük ve akıllı saat üzerinde çalışıyor. Bazı kaynaklara göre, cihazların tasarımı Xbox ekibi tarafından geliştiriliyor. Kimileri de her şeyi Surface ekibinin yaptığını iddia ediyor.

Fakat dedikodudan bir adım daha öteye gidebilen bilgiler de yok değil. Özellikle Microsoft'un, Nokia'ya ait olan Cihaz ve Servis kısmını satın almasında sonra, bahsi geçen saatin, yakın zamanda görücüye çıkması beklenen Nokia akıllı saat olduğu kuvvetle muhtemel. Gözlüğün ise, eğer gerçek olursa, hangi marka ile piyasaya sürüleceğini tahmin etmek zor. Kesin olansa, tüm dev teknoloji firmalarının adım adım giyilebilir teknoloji ürünlerine büyük yatırımlar yapıyor olmaları.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

google apple ve samsung' tan sonra...

@23 Eki 2013 20:18 sen ne bekliyordun 3ü de aynı andamı çıkaracaktı ...

kopyacı microsoft hem Apple hem de Google'ı kopyalamış.

Güzel cortana da geldimi çok iyi olucak.

çizgifilmlerde görürdük bunları.

Arkadaşlar Kopya Diye Bişey Yok Eğer Kopya Olsaydı Tek Bir Firima Üretirdi Bu Gözlügü Aksine Telif Hakkı Kimdeyse Onun Borusu Öterdi...

Bu ürünlerden birini denemek için sabırsızlanıyorum.

ÇÖKMEYEN HIZLI BİR SİSTEM YAPTIDA BU KALDI SANKİ.....

Deri altına takılan modeli yok mu bunun? Nükleer savaş sonrasını anlatan bilim kurgu film aksesuarları gibi olmuş bu...

GöZümüze mi takacağız bunu?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir