Microsoft'tan Apple'a karşı gerilla taktiği

MS ve Apple'ın reklam savaşı ilginç bir hal almaya başladı. Savaş TV'leri aştı, sokağa kadar taştı.

Microsoft'tan Apple'a karşı gerilla taktiği
Microsot'un kiosk'unun Apple mağazasının önünde ne işi var? Fotoğrafı görmek için tıklayın...

Microsoft ve Apple arasındaki reklam savaşlarını biraz gülerek, biraz da şaşırarak izlemeye devam ediyoruz. Son olarak Microsoft, Seinfeld'li reklamları bir kenara itip I'm a PC reklamlarına ağırlık vermiş, Apple ise yeni Get a Mac reklamları ile yazılım devine karşılık vermişti. Bu savaş ne kadar ileriye gidebilir derken, bizim bile aklımıza gelmeyen oldu ve Microsoft savaşı sokağa kadar taşıdı.

Yandaki küçük resme tıklayarak ulaşabileceğiniz fotoğraf İngiltere'nin Birmingham şehrinde çekilmiş. Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi, yazılım devi insanlardan "I'm a PC - Ben PC'yim" mesajı veren kısa videoları göndermelerini istiyor ve bu videoları hem özel bir web sitesinde, hem de TV reklamlarında kullanıyor. Şirket, bu iş için çeşitli ülkelerde sokaklara özel kiosk'lar da yerleştiriyor. Ancak bu kiosk'lar için yapılan yer seçimi gerçekten de ilginç. Görünüşe göre Microsoft, Vista'nın kötü ününü ortadan kaldırmak için her yolu denemeye hazır.

Bir Apple mağazasının önünde I'm a PC kiosk'unun yerleştirilmesi hiç kuşkusuz iyi bir fikir. Bu kiosk'a kaç kişinin girip Ben PC'yim diyeceğini ise merak etmeden edemiyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

I'm macintosh :D

hahaha resim harika :D:D

I'm a human!

I'M a linüx

I love penguin :D

guru değilmi o adam ya :)

Süpersin Microsoft. bayıldım.

akıl diye buna derler işte

Sen de yorum yaz