Microsoft'tan Apple'a taş!

Microsoft'un Surface lansmanındaki bu işaret, Apple'ın CEO'suna gönderme kokuyordu!

  • Cem Şancı
Microsoft'tan Apple'a taş!

Apple'ın CEO'su Tim Cook, geçtiğimiz yıl yapılan bir toplantıda piyasadaki cihaz çeşidi bolluğunun insanların aklını karıştırdığını ifade etmek için sahnede birbirinin içinden geçen yolların bulunduğu bir trafik işareti göstermişti. 

Yeni düzenlenen ve Surface Pro 3'ün tanıtıldığı Microsoft etkinliğinde ise geçen yıl Tim Cook'un yaptığı konuşmaya karşı, sahnede sadece bir yol ayrımını gösteren trafik işareti kullanıldı ve Microsoft yetkilileri insanların yapması gereken tek bir tercih olduğunu vurguladı. Kullanıcıların cihaz değil işletim sistemi seçmesi gerektiğinin altını çizen Microsoft, Windows işletim sisteminin seçilmesi halinde, telefon, tablet ve PC üzerinde uyumlu bir çalışmanın mümkün olacağını, ayrıca artık Windows ortamında uygulamaların üç cihaz için de tek bir satın almayla edinilebildiğini hatırlattılar.

Apple, uzun zamandır savunduğu felsefe ile tabletlerin PC'lerin yerini alamayacağını ve sadece hafif kullanım için uygun olduğunu savunuyordu. Microsoft ise tabletlerin de PC'ler kadar güçlü olabileceğini ve geniş kullanım alanı bulabileceğini savunuyor. Microsoft'un Intel tabanlı işlemciye sahip 12 inç ekranı yeni Surface Pro 3 tableti de bu felsefenin ürünü olarak karşımızda duruyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Kisa pil ömrü cok diger tabletlere göre pahali. Istedigi satis rakamlarina ulasabilecegini sanmiyorum

ms gerçekten haklı ipad minide kulandım win8 li tablet kullanmadım ama ms gerçekten doğruyu yapıyor 2 yıla kalmaz pazara hakim olur.

tegra mı qualcomm diye tartışıyordunuz alın işte amd/intel kullanın rahat edin patlayan çekirdeklere gerek yok

Yaptıkları alet gerçekten iyi. Ama pazarlama konusunda sınıfta kalıyor microsoft. Fiyatı yüksek ve sınırlı marketlerde satılıyor. Market yelpazesini genişletmesi lazım yoksa geçenez apple ı

Lumia serisinde ki cihaz bolluğuna ne demeli? Lumia 925 kullanıyorum.

Microsoft haklı

doğru düzgün uygulama var da sanki bir de satın alınca hepsi için gelecekmiş..

Microsoft haklı eninde sonunda pc lerde dokunmatik olacaklar.

Surface hem pc hem tablet uygulama mağazası appleda googleda 10a katlar.Gir masaustune .exe uygulamaları kur ama tabi fanboylar bu aletede yetersiz derler.

Tablete istedigin halti yap mic angry birds disinda tablette oynayabilecegin bir sey yok. Tabletin amaci cok farkli bilgisayarin amaci apayri birbirinin yerini asla tutamaz. Bu kafayla gidersen zaten ellerindekini satmak icin kendini daha cok paralarsin.

Apple her ne kadar güçlü olsada sonuçta yazılım devi Microsoft yeterki istesin ezer geçer..

Sen de yorum yaz