Microsoft'tan Ballmer'a çok net mesaj!

Gates'in de aralarında bulunduğu MS yönetim kurulu üyeleri, tartışılan CEO Ballmer'a bu mesajı verdi

  • Melik Arslan
Steve Ballmer'a destek geldi...
Microsoft kurulu, Ballmer'a destek çıktı

Microsoft'un başında Steve Ballmer duruyor ve bu süreç içerisinde Microsoft iki rakibi tarafından geçildi. Ünlü fon menajeri ve Microsoft hissedarı olan David Einhorn'un "Steve Ballmer gitmeli!" demecine karşılık Microsoft yönetim kurulu, Ballmer'a resmi olarak destek çıktı.

Einhorn'un ağır eleştirilerinin medyada yayınlanmasının ardından Microsoft resmi bir yorum yapmadı fakat kurula yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre kurul, Ballmer'ı destekliyor. Yönetim kurulu, şirket kurucusu, başkan ve ayrıca eski bir CEO olan Bill Gates dahil olmak üzere 9 kişiden oluşuyor.

Eğer Ballmer'ın gideceği yönünde bir karar alınsa, bunu ona söyleyebilecek tek kişi olarak Bill Gates gösterilmişti. Zira 2000 yılında yerini Steve Ballmer'a bırakmak için koltuğundan ayrılan kişi Bill Gates idi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Ya Ballmer vallaha gitsin bu kadar sızıntı olur mu? Gates çok daha iyi bir patrondu...

pardon hangi mesaj :) resmi açıklama bile yapılmamış daha kötü ne olabilir

harbiden gitsin ballmer yaa bu tekelcilikle birsey yapamazlar

Steve Ballmer Windows 7 nin en büyük mimarıdır. Gitmesini isteyenler bir daha düşünsün bence.

Microsoft'un tümüyle bizlerin kullanmamız sonucundan oluşan ezici tekelciliği gerçekten büyük bir sorun. Ancak kızdığımız Ballmer'ın başarıları da ortada. Windows Phone her ne kadar bizde pek tutulmasa bile dünyada öyle değil ve gelecekte çok daha tutulur durumda olacak. Bu da Ballmer'ın başarısı. Bir Windows Phone'u Windows XP/Vista/7'ye bağladığımız zaman kusursuzluğu ve mükemmelleği görüyoruz. Ballmer el attığı her işi çok iyi başardı. Apple artık Microsoft ürünleriyle çalışıyor. Bu bile yeter...

tekelcilik her zaman iyidir. bü dünyada hep güçlü kazanıyor.

microsoftun daha yenilikçi fikirlere ihtiyacı var. microsoft biraz daha yenilikçi olabilse rakiplerine fark atacak.

Ne alaka tekelcilik bizim yazılım mühendislerimiz yatırımcı iş adamlarımız üniversitelerimiz en önemlisi TBMM ve hükümet muhalefetdahil Bilişim teknoloji alanına ilkokul talebesi gibi yaklaşırsa olacağı bu ne bir işletim sistemi ne işlemci ne ceptelefonu bu alanda bi marka sahibi değiliz DEVRIM otomobilinde kalmış bi cesaret yazıklar olsun okuduğunuz kitaplara yatmaya devam teknoloji obezi bir millet üretmek yasakmı

@Freekay, TÜBİTAK ve PARDUS işletim sistemine haksızlık etmeyelim, devlet ve kamu kurumlarında, okullarda kullanılmaya başlanınca çok şey değişecek.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost