Microsoft'tan bedava Windows sürprizi!

Microsoft'un, Windows'ları bedava dağıtma kararı, daha ucuz cihazlar anlamına gelebilir!

  • Ertuğrul Süngü
Microsoft'tan bedava Windows sürprizi!
Windows 8.1 giderek büyüyor, gelişiyor...

Windows ve Microsoft hakkında bu zamana kadar ortaya atılan belki de en dikkat çekici iddialardan birisi, firmanın Windows işletim sistemini tablet ve akıllı telefon üreticilerine yüzde 75'e varan indirimlerle satacağı bilgisiydi. Nitekim gerçekleştirilen BUILD 2014 toplantısının ardından ortaya çıkan notlara bakıldığında, firmanın işletim sistemini "ufak cihazlar" için indirimli değil, tamamen ücretsiz olarak sunacağı görülüyor.

Baz alınan "ufak cihaz" kategorisinde, 9 inç ve daha ufak ebattaki cihazlar bulunuyor. Yayınlanan bilgilere göreyse, 9 inç ve daha ufak ebatta akıllı telefon ve tablet üreten geliştirici firmalar, Windows Phone 8.1 ya da "Windows 8.1 for free" olarak isimlendirilen işletim sistemine, anında ve ücretsiz bir şekilde ulaşabilecekler. Tabi bu durumun, lisans ücreti ödenmeyecek olması nedeniyle, daha ucuz Windows'lu cihazlar göreceğimiz anlamına da gelebilir.

Microsoft'un aldığı bu karar, şüphesiz daha çok sayıda cihaza Windows işletim sistemi kurulmasına ön ayak olmaktan başka bir amaca hizmet etmiyor. Keza Google da zamanında benzeri bir hareket yaprak, Android işletim sistemini, akıllı telefon ve tabletler için ücretsiz sunmaya başlamıştı. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

200tl ye windowslu tabletler gelecek sanırsam

@04 Nis 2014 10:39 Allah korusun! adına yazık.

İndirim falan yapma, Microsoft! Tamamen ücretsiz dağıt! Bu arada gayet iyi gidiyorsun... <Cleverman>

Microsoft'un Sonu Yakındır. Geçen Seneye Kadar Açık Kaynağa Karşıydılar Şimdi İse Açık Kaynağı Savunuyorlar. Şimdi İse Windows'u Ücretsiz Dağıtma Kararı Almışlar. Microsoft Artık Bilgisayardan Vazgeçip Diğer Yönlere Kaymaya Başladı...

Kesin altında bir hinlik vardır. Home versiyonundan bile daha fazla kırpılmış olur kesin. MS beleşe bir şey koklatmaz.

e yani bu işletim sistemleri bi iOS kalitesinde olmadığı için tabi ki bedava olarak sunmalarından daha doğal bir şey olamaz ki....

windowslu daha çok cihaz görmek istiyoruz

İOS , Windows un yerini tutmuyor...harbiden Windows un yeri başka...

Günaydın Microsoft. Eğer doğruysa aklın başına gelmiş demektir. Umarım hala geç kalmamışındır. Yetmez, Kurumsal olmayan Ev PC'lerine de ücretsiz vermeli.

@05 Nis 2014 01:33 aynen kardeşim yıllardır evdeki internete girdiğim müzik dinlediğim bilgisayara korsan vin yüklemekten sıkıldım artık. nitekim sonunda dizüstü aldım da içinde orijinal geldi bari:)

MS zayıf kaldığı nokta tabet ve telefonlar, 1 türlü istediği kitleyi ulaşamadı. Windows 8.1 free yahut lisans ücretini %75 indirim yapmak istemesi nedeni kitleyi avuçlamak sonra sömürmek.. Bknz;Windows

Bes sene once bunu yapaydin suan bu mesaji windowsla yaziyor olurdum

KALEMSİZ TELEFON ..SAÇSIZ BAŞ,A BENZER. KALEMSİZ TELEFON.. YANARDAĞ,IN ÇEVRESİNDE BULUNMAYAN YEŞİLLİKLERE BENZER KALEMSİZ TELEFON. İKDİDARSIZ ERKEĞE BENZER KALEMSİZ TELEFON BEKAR ERKEĞE BENZER/HANIMI YOK. KALEMSİZ TELEFON GÜZEL OLMAYAN ÇİRKİN KADINA BENZER.iğrenç.. kalemsiz telefon susuz baraja benzer..elektrik üretilmez kalemsiz telefon insanların bazı yerlerinin çalışmamasına benzer..pipi gibi hahahahahhha. kalemsiz telefon tek başına karyola,da yatan erkeğe benzer..ahhh ile vahh ile. kalemesiz telefon monoton hayata benzer..kahvede zaman geçirir.dünyadan haberi yok. vesairler. SAMSUNG NOTE,LER HARRRRİKA ..KALEMLERİ VAR. HELE HELE ŞU AN İTİBARİYLE NOTE 3..gerçi bizde note 1 var ya.!! note 4,ü bekliyoruz.. KALEM KALEM KALEM..NAPOLYON NE DEMİŞTİ..KALEM KALEM KALEM..pardon para para para DEMİŞTİ. TEKNOLOJİLİK TELEFONLAR yani AKILLI,LARDA DA MUTLAKA KALEM BULUNMALI..SAMSUNG,A THANKYOU diyoruz, geri telefonlar TEFERRUAT..!! TRIŞKADAN NAĞMELER..SONY.LC.HOVAİ VE BENZERLERİ..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost