Microsoft'tan beklenen açıklama geldi!

Microsoft'tan aylardır beklenen açıklama, sonunda resmi olarak geldi... İşte dev değişimin detayları

Microsoft'tan beklenen açıklama geldi!
Steve Ballmer...

Bilişim devi Microsoft, "One Microsoft" (Tek Microsoft) adı altında kurumsal yapısını değiştiriyor. Yaklaşık bir yıldır kurumsal yapısında köklü değişikliklere gitme hazırlığı içinde olduğu konuşulan Microsoft, nihayet bünyesinde gideceği değişimle ilgili resmi duyuruyu gerçekleştirdi.

Microsoft CEO'su Steve Ballmer tarafından şirket çalışanlarına gönderilen bir yazı ile duyurulan değişiklikler arasında, işletim sistemi geliştirme ve Xbox yazılımı geliştirmenin aynı departmanda toplanması, Surface tablet ve Xbox dahil olmak üzere, tüm Microsoft donanım ürünleri ile müzik, video ve oyun departmanlarının tek bir yapıda birleştirilmesi gibi değişikliklerin yanı sıra çeşitli pozisyonlara şirket içinden atamalar göze çarpıyor.

Ballmer, şirketin daha verimli ve entegre bir halde ortak hedeflere ilerlemesini sağlayacak yeniden yapılandırma hakkında "yaptığımız büyük bir girişim. Her iş kolu üzerinde etkisi olan ve nasıl çalışacağımızı belirleyen organizyon yapılandırmasına gidiyoruz. Amacımız "Tek Microsoft" yaratmak" diyor. Bunun anlamı ise, Microsoft'un sadece yazılımla anılan bir firma olmaktan çok ürün ve servisleriyle de bilinir hale gelmeyi amaçladığı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

her şeyi metro arayüzüne çevirmesinler de... bilgisayarda bayıyor

@13 Tem 2013 15:18 haberden anladığın bukadar işte :p

@13 Tem 2013 15:18 ne bu ya metro düşmanlığı bence çok iyi bişey herşeyi kolaylaştırıyo masaüstünü çok seviyorsan bi düğmeye bas yeteer

ürün amaçlı bir firma olmuş artık.

Resim biraz manidar duruyor sanki.

fotoğrafta steve ballmer illuminati işareti yapmış. resmin haberle alakası yok.

@13 Tem 2013 22:48 İşte haberle ilgili olmuş ya.Tek dünya değil de tek sistem hesabı ;)

Evet her şirketin başlangıç yükseliş duraklama gerileme ve çöküş dönemi vardır.Şimdi duraklama dönemine girmiş bulunuyorlar.Islahatlarla durumu kurtarmaya çalışacaklar.Ama tarih hep böyle başladı ve bitti.

@14 Tem 2013 01:51 Haklısın dostum Microsoft için işler hiç iyi gitmiyor. Steve Ballmer döneminde ciddi değer kaybetti, anlayamadığım 30tl verip işletim sistemini Win8 yükseltenler için nasıl değerli hale geldi Microsoft ? her Windows haber altında "lalala Win8" şarkıları söylüyorlar. Kardeşim olmamış Win8 kaç kere sebebsiz mavi ekran gördüğünü yazsana Win8.1 gelecek 0'dan işletim sistemi yapmışlar. Vista'dan hiç ders çıkamadınız uymuyorsa zorlama , Win9 illaki müşterinin istediğini yapacaksın , yapmada görelim kime satacaksın zorlama işletim sistemini?

@15 Tem 2013 05:48 hangi dünyada yaşıyorsunuz bilmiyorum. microsoft sıradan bir firma değil. öyle iki-üç eleştiriyle batacak olsa vista zamanı batardı. windows8 çok ta güzel olmuş. microsoft ta bıraksa windows 7'nin daha 4-5 yıl gideceğini biliyordu ama windows 7'nin tek eksisi şu anki zamana uygun bir işletim sistemi değil. Çıktığı gibi satın aldım windows8'i. daha bir kere olsun mavi ekran görmedim. dört dörtlük çalışıyor..

@15 Tem 2013 05:48 14 tem 2013 de yazan arkadaş sen gidip original win8 aldınmıda saçma sapan konuyorsun çıktığı günden beri win8 kullanıyorum uzun süredir 8.1 güncellemesiyle devam ediyorum daha 1 kere mavi ekran hatası aldım win8 dönemindeyken oda uyumlu olmayan bir program çalıştırdığım için. gidip o crackle bu crackle sistem kullanıyosunuz. sisteme müdahele ediyosunuz sonra mavi ekran hatası alıyorum diyosun. Sahte lisanslar yüzünden karalama yapmayın. şuana kadar bende dahil ilk günden beri kullanan bütün arkadaşlarımız çok memnunuz. harika bir işletim sistemi tabi biraz eksikleri var onlarda giderilecektir zamanla

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play