Microsoft'tan bir garip dava!

Microsoft, 30 yıllık ortağını bir çırpıda sildi. Nedeni ise hiç de tahmin ettiğiniz gibi değil!

  • Ertuğrul Süngü
Microsoft'tan bir garip dava!
İki firma arası bir hayli açılacak gibi gözüküyor

İşinizi iyi yapmanın kimi zaman yeterli olmadığı anlar vardır. İşte bu noktada Microsoft gibi dünya devi markalar devreye giriyorlar. Özellikle ellerinde bulunan kontratlara göre hareket eden dev firmalardan birisi olan Microsoft, bu sefer bambaşka bir dava haberi ile karşımıza çıkmış durumda.

"Callison Architecture" bu seferki hedef konumundaydı. Sebep ise firmanın Microsoft'un Central Washington binası üzerine döşediği çatı sisteminden kaynaklanıyor. Sistem üzerinde bulunan su yolları ve tahliyesi tasarımı üzerinde birçok hata olduğunu iddia eden Microsoft, bu durumun bina içerisine girecek olası sular yüzünden binlerce dolarlık hasara yol açabileceğini iddia etti.

Dava "King County Superior Court"ta görülüyor ve Microsoft, firmadan 6 milyon dolara mal olacak çatı sistemini tamamen baştan yapmalarını istiyor. Davanın başlangıcı ise Callison Architecture'in merkezin bir buhar ve kötü hava bariyerine ihtiyacı olmadığını, Microsoft'un ise konu hakkında ısrar etmesi ile başlamıştı.

Dava halen devam ediyor ama Callison'nun ortak arkadaş grubunda yer alan Microsoft ile olan ortaklığı, bu dakikadan sonra nasıl devam eder; bir şey söylemek zor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yiyorsa IBM ile olan anlaşmayı iptal etsinde göreyim. bilmeyenler için; windows işletim sistemi PC platforumuna çıkarabilmesi için PC (personel computer) platformunun sahibi olan IBM ile 1984 senesinden beridir anlaşması var, eğer IBM bu anlaşmayı iptal ederse Microsoft ortada kalır Windows işletim sistemini PC platformu için çıkaramaz başka platformada taşıyamaz çünkü Windows`u yeni baştan tasarlaması gerekir. kısa öz: Windows işletim sistemi için IBM`e küfür edebilirsiniz!

@26 Kas 2012 18:21 ee bunun bu haberle ne ilgisi var ki şimdi, neyse ney adamlar anlaşmış beğenmiyosan kullanmazsın

eeee microsoftsuz windowssuz ibm den ne derece bahsedilecekti o zaman,amacım bir tarafı kayırmak falan değil ama eksik söylemişsin bence...

Yiyorsa IBM ile olan anlaşmayı iptal etsinde göreyim. bilmeyenler için; windows işletim sistemi PC platforumuna çıkarabilmesi için PC (personel computer) platformunun sahibi olan IBM ile 1984 senesinden beridir anlaşması var, eğer IBM bu anlaşmayı iptal ederse Microsoft ortada kalır Windows işletim sistemini PC platformu için çıkaramaz başka platformada taşıyamaz çünkü Windows`u yeni baştan tasarlaması gerekir. kısa öz: Windows işletim sistemi için IBM`e küfür edebilirsiniz! -------------------------------------------------- Ellerinle konuşup kendini sanalda ifade edebilme özgürlüğünü sana veren firmalar için fazla iddialı konuşuyorsun :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play