Microsoft'tan cam ekran ve geleceğin PC'si...

Microsoft geleceğin bilgisayarına imza atıyor; üstelik ekranı yüzde 100 cam...

  • Ali Güngör
Microsoft'tan cam ekran ve geleceğin PC'si...
Geleceğin bilgisayarları üzerinde çalışmalar sürüyor

Microsoft'tan araştırma ve strateji sorumlusu Craig Mundle, üniversiteleri gezerek Microsoft'un gelecek nesil bilgisayarlar üzerine çalışmalarını sergiliyor.

Yeni nesil teknolojilerden sergilenenler arasında cam bir ekran da yer alıyor. Cam panel üzerine projeksiyon ile çalışan bilgisayarda projeleri sergileyen Mundle, yakın geleceğin çalışma istasyonlarının çoklu ekran ve sonra da 3D görüntüler içereceğini belirtti.

Daha sonra el işaretleri kullanarak ekrandaki rüzgar türbinini çevirip odakladı ve bu teknolojinin de gelişim aşamasında olduğunu belirtti. Henüz mükemmelleşmemiş durumda ama hızla ilerliyor. Daha sonra aramalarda el yazısı tanıma özelliğini gösterdi. Esas etkileyici olan çıkan sonuçları okurken, sistemin gözleri takip ederek bakılan noktayı, okunan satırları büyütmesi oldu.

Mundle Amerika'daki üniversiteleri gezerek öğrencilere ilham vermeye, geleceğin görüntü ve kontrol sistemlerini tanıtmaya devam ediyor. Bu konuda "Bilgisayar kontrollerinin evrimi" makalemizi okuyabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Microsoft yaptıysa sistem çökmesini geç, camı kırılır.

Lütfen birşey yapmasınlar bunlar, mümkün mertebe el atmasınlar böyle şeylere. Eminim ki o bilgisayarın her yerinde reklam olur. Ve ağır çalışır

:D sadece gülerim :D onlarda mavi ekranlı hatalar olcakmı :D

ne teknoloji beee

harika bir yorum :)

bunlarda mavi ekran değil mavi cam hatası olur :D ayrıca taş atıp kaçacaksın :D

MICROSOFT hayatımızdaki önemli gelişmelerin odak noktası omaya devam ediyor ve değerini bilen kullanıcılar bundan çok memnun.

bize bu teknolojik devirmleri yaşatan MICROSOFT' a sonsuz teşekkürlerimi sunar, başarılarının devamını dilerim.

TEŞEKKÜRLER MICROSOFT...!!!

Ama şunu düşünmüyoruzki bilgisayar teknolojisini bu kadar gelişmesi kimin sayesinde acaba ?

benim işime çok yarayacğı kesin hemde çok çok yarayacak...!!!

hele ki cam monitör olması ve çklu ekranı desteklemesi bulunmaz bir nimet...!!! mesela 2 ekrnı arka arkaya koyarak karmaşık çizelge ve grafiklerdeki fark ve ayrıcalıkların tespiti için muhteşem olurdu.

zaten cam olacağı için üretim çok çok daha kolay olacak ve maliyetler çok düşecek, fiyatlar acayip derecede aşağı inecekler ki, arada montaj işçiliği de daha düşeceği için üretimde de bir hızlılık ve serilik olacak.

PEKİ PROBLEM NEDİR?
artık daha büyük cam monitörlerimiz olacak ama "UYGUN VERİM İÇİN ÇOK İYİ EKRAN KARTLARI GEREKECEK" çünki büyük monitörlerde yüksek çözünürlüklerle en iyi verimi alabilirsiniz "yoksa büyük olmasının bir anlamı kalmayacak".

herzamanki MICROSOFT MUHTEŞEMLİĞİ İŞTE...!!!

İnşallah bu teknoloji üretildiğinde bizim ülkemize de erken gelir ve fiyatları da İnşallah ucuz olurda bütün gençlerimiz faydalanabilsin...!!!

INTEL WE NVIDIA - MICROSOFT KULLANAN HERKESE SAYGILAR

ben buna hiç sasırmadım benim 1 casio saatimde hem normal çubuklu saat vardı camındada dijital saat alarm felan özellikleri vardı

Pc de calisirken ekranin arkasindaki objelere gözünüz takilir :)

şimdi oldumu yaaa...

böyle güzel bir habere aklım takılıpta yazmadan durulabilirmi ???

İnşallah fiyatlarıda ucuz olur, tabii görünüşe göre olacakta...

saygılarımla

Adamlar öğrencilere ilham versin diye toparlanıp geziniyorlarmış. Ne güzel...

Çok yakın zamanda o cam monitorleri önümüzde göreceğiz,yeni bir işletim sistemiyle birlikte inşallah:)Teknolojinin ilerlemesi her zaman sınırlar aşılmadıkça insanlık için güzel bir şeydir.İnşallah herkes faydalanabilir.

güneş vurusa arkadan bu merete nolucak çok merak ettim şimdi:D

nazar değmesin çatlar matlar :D iyide bunun ayna olanını da yaptılar bu cam herşeye dönebilmeli bence ekran koruyucusu ayna olursa asıl tadından yenmez birde arakdaki fazla ışığı yansıtmasın öne oda iyi yada ayarlanabilir olmalı fln filan :)

Sen de yorum yaz