Microsoft'tan çevre dostu uygulama. İndirin.

Microsoft'un yeni yazılımı ile masaüstü sistemlerde daha fazla güç tasarrufu sağlanacak. İndirin...

Microsoft'tan çevre dostu uygulama
yazılım, işletim sisteminin mevcut güç ayarlarını daha fazla enerji tasarrufu yapabilecek şekilde geliştirebiliyor.

Microsoft, Windows Vista ve Windows XP kullanıcılarının masaüstü enerji yönetimlerini geliştirerek daha fazla enerji tasarrufu yapmalarını sağlayan bir uygulama başlattı.

Microsoft'tan yapılan yazılı açıklamada, ücretsiz olarak indirilebilen Verdiem's Edison uygulamasının, işletim sisteminin mevcut güç ayarlarını daha fazla enerji tasarrufu yapabilecek şekilde geliştirdiği, tüketici dostu, kullanması ve yönetmesi kolay bir kullanıcı arayüzü sağladığı kaydedildi.

Açıklamada, bilgisayarın enerji tüketiminin çok daha etkin olarak denetlenmesine imkan vererek karbon salınımını azaltan Verdiem's Edison'un, Microsoft ile çevreye duyarlı teknoloji ve süreçler konusunda farkındalığı artıran uluslararası organizasyon Climate Savers (İklim Kurtarıcılar) tarafından desteklendiği ifade edildi.

Söz konusu uygulamayı, buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

AA

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Güç tasarrufu yapalım derken bilgisayarımız zarar görür mü acaba??

Arkadaşlar ben indirmeyin derim
Çünkü microsoft"un korsan xp leri avlamaya karşı
bir oyun bu (tabi yasal kullanıcılar hariç)

Bu uygulamada kişisel bilgileri gönderiyor. dikkat edin.

gereksiz..power managament'da olmayıp bunda olan birşey yok.Tasarruf yapayım derken bilgisayar tasavvuf olmasın(disk'i açıp kapatırsa her 5 dakkada bir iyi şeyler olmaz)

Bir yazılımla çevre koruma olsaydı, heralde donanım üreticilerinin hiç çalışmasına gerek olmazdı bu konuda.

notebookta da işe yarar mı acaba?

"Bir yazılımla çevre koruma olsaydı, heralde donanım üreticilerinin hiç çalışmasına gerek olmazdı bu konuda."

Ne kadar olumsuzsunuz ya yorumunzdan yazılım ile ilgili bilginiz olmadığını çıkarabilirim uzun yıllardır bilgisayar kullanıcısı son bir yıldır programcılığı öğrenen ve yine yıllardır elektrik elektronik teknolojileri okuyan ve ilgilenen biri olarak basit olarak şöyle özetliyim donanımın elbetteki teknolojisi önemli ama bir donanıma hayat verende yazılımıdır bir yazılım donanımı vezirde eder rezilde :)

merak etmeyin korsan xp mizi avlayamaz bu sekilde. korsan xp leri ancak sınırlayabilir kişiye yasal xp almsı yönünde pisikolajik baskı yapabilir. ama asla xp niz korsan pc acılamaz uyarısı almıcaksınız. onu gördüğünüz gün windowsun öldüğü gündür.

bilgisiz bilgisiz konuşmayın yok kişisel bilgileri gönderiyormuş ta yok korsan xp için tuzakmış ta koskoca microsof napsın senin kişisel bilgilerini veya niye korsan xp için böyle tuzaklar kursun direk zorunlu bi update çıkarır vga denetimi 2 ile koyar uyarılarını sağa sola orjinal xp edinin diye görürsün

SedorKing yazmış:
""Bir yazılımla çevre koruma olsaydı, heralde donanım üreticilerinin hiç çalışmasına gerek olmazdı bu konuda."

Ne kadar olumsuzsunuz ya yorumunzdan yazılım ile ilgili bilginiz olmadığını çıkarabilirim uzun yıllardır bilgisayar kullanıcısı son bir yıldır programcılığı öğrenen ve yine yıllardır elektrik elektronik teknolojileri okuyan ve ilgilenen biri olarak basit olarak şöyle özetliyim donanımın elbetteki teknolojisi önemli ama bir donanıma hayat verende yazılımıdır bir yazılım donanımı vezirde eder rezilde :)"

SedorKing bilip bilmeden konuşma, ben İnşaat Müh. ve Bilgisayar Müh. bölümlerini bitirdim, bilgisayar analizi ile depreme dayanıklılık konusunda master yapıyorum, bir yazılım şirketi ortağıyım. Dergi okuyup aypot almakla, son bir yılda javascript öğrenmekle bilgisayar programlama olmaz, ben 7 yaşında ilk programlama dilimi öğrendim, commodore 64 zamanlarında bile basic ile hasta kayıt, müşteri kayıt tarzı yazılımları yazıyordum, senin okuma yazma öğrendiğin zamanlarda.

yaw arkadaşlar kişisel bilgiler gitmez merak etmeyin microsof zaten biliyo kim korsan kullanıyor ama yaygınlığını korumak için bu duruma pek ses çıkarmıyor. zaten yeteri kadar lisanslı satıyor. ama bu program gerçekten donanımı optimize ediyorsa güç tasarrufu olur. laptoplarda windowsu ayarlayınca nasıl batarya uzun gidiyor.

OGU Yazmış
"SedorKing bilip bilmeden konuşma, ben İnşaat Müh. ve Bilgisayar Müh. bölümlerini bitirdim, bilgisayar analizi ile depreme dayanıklılık konusunda master yapıyorum, bir yazılım şirketi ortağıyım. Dergi okuyup aypot almakla, son bir yılda javascript öğrenmekle bilgisayar programlama olmaz, ben 7 yaşında ilk programlama dilimi öğrendim, commodore 64 zamanlarında bile basic ile hasta kayıt, müşteri kayıt tarzı yazılımları yazıyordum, senin okuma yazma öğrendiğin zamanlarda."

Javascript öğrenmiyorum burası bir madem bu kadar çok şey yaptın benimde yazdıklarıma hak verirdin okuma yazma öğrendiğin zamanlarda deiğin yaşımın kaç olduğunu nerden biliyorsun burada bildiğim şeyleri sıralamıyacağım polemiğe girmek istemiyorum bir yazılım donanıma hayat verir bunu bu işin içinde olan herkeste bilir bunları yalanlıyarak benim yıllardır okuduğum öğrendiğim değerli insanlardan da öğrendiğim bilgilerin hepsin yanlış demiş olursun ben tecrübe ederek bu söylediklerimi söyledim bir yazılım donanımı etkin ve tasarrfulu bir şekilde çalışmasını sağlayabilir veya sürekli yükte bırakarak daha fazla enerji harcamasını sağlayabilir mademki Bilgisayar Mühendisisiniz bunları bilmeniz gerekir.

bunun yerine ses ayar denetimi gibi cpu ayar denetimi konsa da rahat bir şekilde cpu ya ayar versek belki daha iyi olur gibi geliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir