Microsoft'tan Chrome'a güvenlik tavsiyesi!

Microsoft, IE'yi bıraktı, kafayı Chrome'a taktı... İşte Microsoft'tan Chrome'a tavsiyeler...

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan Chrome'a güvenlik tavsiyesi!
Microsoft, yeni MSRC politikası ile üçüncü parti uygulamalar hakkında güvenlik tavsiyeleri yayınlayacak

Microsoft, rakip tarayıcı Google Chrome için birkaç güvenlik tavsiyesi yayınladı. Tavsiyeler arasında Opera'daki bir açığa yönelik bir uyarı da var.

Microsoft Güvenlik Yanıt Merkezi direktörü Mike Reavey, bu değişikliğin geçen yaz uygulamaya geçen açık bildirim politikasının (MSRC) bir uzantısı olduğunu söyledi. Microsoft araştırmacıları tarafından bulunan bug'lar, Chrome ve Opera'nın ilgili birimlerine bildirilmiş. Bu tür tavsiyeler, Microsoft tarafından üçüncü parti yazılımlar için açıklanan ilk tavsiye olma niteliğinde. Reavey, gerektiğinde tavsiyelerin devam edeceğini söylüyor.

Microsoft, yazılımın üreticisine başvurmadan ve koordine olmadan herhangi bir tavsiye yayınlamıyor. nCircle Security güvenlik işlemleri direktörü Andrew Storms, Microsoft'un bu hamlesini takdir ederken, Microsoft'un tavsiyelerinin rakiplerinkinden çok daha ayrıntılı ve kolaylıkla takip edilebilir olduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

kelin merhemi olsa ...

Bence çok iyi bu şekilde kullanıcılar bir zarar görmüş olmaz ve ortada art niyet söz konusu olmaz

ooo windows once kendi ie ni adam gibi yap ondan sonra suna buna tavsiyeler ver.. chorme zaten bir numara seni daha 2 yilda sildi....

kelin ilacı olsa misali olmuş :)

adamlar önce iyi bir tarayıcı yapmayı öğrensin sonra başkalarına laf söylesinler

ie, chrome gibi gelişseydi ie 20-25 görebilirdik :)

Bende çoğu zaman Chrome kullanıyorDUM, ie9 çıktıktan sonra çoğu zaman ie9 kullanır oldum. mevzuya gelecek olursak: yukarıdaki olay gibi paslaşmalar her zaman oluyor ama internete sızmış olması garip:) Bilirsiniz Google IE8'i Google araçlarıyla düzenleyerek piyasaya sürmüştü, bu durum google'ın yaptığı kadar aşırı bir durum değil. AYRICA Chrome'un yüklü olduğu işletim sistemi Microsoft'un işletim sistemi karışması doğal.

Chrome'un safariden sonra en çok açığı bulunan tarayıcı olduğunu biliyorsunuzdur umarım, sürekli güncellenmesi bu yüzden ;)

chrome çıkalı kaç sene oldu explorer çıkalı kaç sene oldu bence microfoltu hafife almayın

yuh. google tavsiye verse daha iyi olur. kndine baksın ms

Bu raporu Microsoft mu veriyor.... ha ha

iyi ki choreme firefox çıktıda, ie bağımlı olmaktan kurtulduk

Win XP
İE8 : genel kullanım
Maxthon : RSS için 2.5.16 version, 3.versionun RSS özelliği iyi değil
Chrome&Safari : İE8'in açmadığı siteler & sürekli açık bıraktığım şifreli siteler için.

___Mehmet Can___

Adamlar uzman oldu artık. Microsoft kendine baksın diyenler İnternet Explorer 9'u ya kullanmadı yada kullanAmadı(Windows Xp).

bu üçüncü parti yazılımlar yüzünden windows açıkları yaşanıyor windows a suç atmayın o üçüncü parti yazılımları üreten kişi suçludur

bikere microsoft ie9 chrome12 den daha ii hem hızlı hemde siteleri parlak gösteriyor chrome telefon gibi çok sade ve parla göstermiyor siteleri

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play