Microsoft'tan geleceğin faresi

Microsoft, Arc Mouse ile kafanızdaki klasik fare anlayışını yerle bir etmeye hazırlanıyor...

Microsoft'tan geleceğin faresi
Arc Mouse: Microsoft'un kalıpları kıran yeni faresi...

Fare ve klavye dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri, hiç kuşkusuz Microsoft olacaktır. Şu sıralar Vista ve XP eleştirileri ile başa çıkmaya çalışan yazılım devi, arada zaman bulup donanım atağına geçmeye karar vermiş gibi görünüyor. Yıl sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı ve standart fare tasarımını yerle bir etmesi beklenen Arc Mouse da bu atağın ilk sinyallerini veriyor.

Arc Mouse'u farklı kılan kablosuz olması ya da kullandığı bir teknoloji değil. Fare, geleneksel farelerden tasarımıyla ayrılıyor. Katlanabilir yapısı ve gelecekten gelen bir cihazmış gibi görünmesi, Arc Mouse'un ilgi çekmesi için yeterli. Microsoft yeni faresiyle "laptop farelerinin sunduğu taşınabilirliği tam boy bir fareye entegre etmek" istediğini söylüyor.

Farklı tasarımın dikkat çektiği tartışılmaz. Ama farenin ne kadar ergonomik olduğu ya da kullanışlı olduğu hakkında şimdilik bir yorum yapmak mümkün değil. Eğer Microsoft kullanım kolaylığını farklı tasarımla birleştirebilirse, Arc Mouse çok büyük işlere imza atabilir. Ama şirketin unutmaması gereken önemli bir kural var: Kullanım kolaylığı her zaman başta gelir...

Arc Mouse, yıl sonunda, 60 Dolarlık fiyat etiketiyle raflarda olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

güzel bi ürün gibi

çinliler daha çabuk davranıp bunun 6 dolarlık milyonlarca taklitini üretir, MACçiler de, bu fare bizden kopyalandı diye yaygara yapar... bu film bitmez.

şekli güzel, ne kadar kullanışlı olur denemeden bilinmez tabi. ama kesin çok pahalı olur. eskiden farelerin fiyatları düşerdi. artık yükseliyor..

microsoft donanım isinde de oldukca basarılı. yıllardır kablosuz klavye-fare setini kullanıyorum, o kadar kaldırıp masaya vurmuslugum var yada bitane cakmıslıgım(o hızla adama vursam morarır) ama klavyem hala saglam. buda güzel bi ürüne benziyo, zaten estetikte üstüne yoktur....

bende microsoftun kablosuz klavye ve mouse setiini kullanıyorum ve diğer klavye-mouse ürünlerine göre hem çok kaliteli hemde çok kullanışlı.
bence microsoft donanım işine biraz daha ağırlık vermeli.

Digerlerinden ne farki var sadece sekil degistirmisler az biraz.. Hani cebimde tasiyabilecek kadar katlansa neyse.. Katlandigi zamanki kucuklukte olan fareler de var.. Sahsen ben almam..

Ergonomik olup olmaması önemli değil. Ürünün tasarım bence çok kötü. Ne kadar kullanışlı olursa olsun masaüstümde görmek istemem

Optik kafası en önde sanırım..
Ayrıca haddinden yüksek gibi geldi bana..
Taşınabilir diyorsan da katlanıp küp-küre vs değil laptop çantalarına en uygun şekle, yani yatay bir şekle gelmesi lazım.

Ortasından katlanıp altınn biraz boşluk bırakılması benim için tasarım harikası olaya yetmez..

Genelde MS'yi severim klavye-fare alanında...Ama bunun tutacağını çok sanmıyorum..

normal kablosuz fareye kuyruk takmışlar gibi gözüküyor:))

haberi okuyunca bende sandım ayrı başka bi icat ile karşılaşıcam .bi de baktım aynı kablosuz fare,aynı tas aynı hamam ,sadece alengirli allı pullu bişi yaw...

farelerin üstüne bukadar gelinmezki tı tı.. yok ömrü azalmış, bikaç seneye kalmaz mefta olurlarmış... zaten adı üstünde fare, daha ne kadar küçültçeksiniz... Kolay kolay tarihe karışmazlar Panik yapmayın sakin...:))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir