Microsoft'tan her IE8 için 8 öğün yemek

Microsoft, indirdiğiniz her IE8 için hayrına 8 kişi doyuracak! İşte detaylar, işte o bağlantı...

Internet Explorer 6'yı bitirme kampanyası
Tıklayın, indirin, 8 kişi doysun...

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında değerli okuyucularımızı yakından ilgilendirecek bir haberimiz var. Microsoft, indirdiğiniz her Internet Explorer 8 için 8 aç doyuruyor!

Microsoft'un "Browser for the Better" yani daha iyisi için tarayıcı programı oldukça cömert. Microsoft sitesinden indirilen her Internet Explorer 8 için 8 öğün yemek dağıtmakla kalmıyor. Internet Explorer 6'dan geçiş yapanlar iki katı sevaba giriyor! Çünkü Microsoft IE6'yı bitirmek istiyor ve bu sürümden geçiş yapanlar için iki katı, yani tam 16 öğün, ihtiyacı olanlara dağıtılıyor. Microsoft yapılan her indirme için para bağışlıyor, yardım dernekleri de aç ve muhtaç insanları doyuruyor.

Bu ücretsiz kampanya 30 Eylül'e kadar devam ediyor.
Buraya tıklayarak www.browserforthe better.com adresine ulaşabilirsiniz.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

desenize artık microsoft hayır işinede el attı. Sonra bunuda paralı hale getirmesin?

bu yardım kampanyası sadece amerikan vatandaşlarını kapsıyor.

Pazar payını düşürmemek için şimdi de duygu sömürüsü mü yapıyorsun Microsoft?

Çok ayıp...

MS'in böyle bişey yapmasına gerek yok, zira Bill & Melinda Gates Vakfı yapacağını yapar.

Vay canına.. Şaka gibi.

KAMPANYA AMERİKAN AÇLARI İÇİN, VE MÜSLÜMAN RAMAZANI İLE HİÇBİR İLGİSİ YOK! AMERİKAN AÇLARINI DOYURMAK İSTEYEN MÜSLÜMAN AÇLARI İNDİRSİNLER EXPLORER 8 'İ! AMA BANA KALIRSA İLK ÖNCE MÜSLÜMAN AÇLARA EKMEKLERİNİN YARISINI VERSİNLER!

Editörün notu:
Ramazan ayında düşmanlık hoş değil. Amerika'da da müslüman var, kaldı ki olmasa ne olur? Amerikalı aç da insan sonuçta. Amerika'yı devlet olarak sev sevme, Microsoft'u da sev ya da sevme ne önemi var, aç vatandaşın ne günahı var?

Microsoft bu kampanyayı dünyanın neresi için düzenlerse düzenlesin, ve hangi firma düzenlerse düzenlesin, bir tıklamayla insanlara yardım etme imkanı varken bu tarz yorumlar bize yakışmıyor.

eğer doğruysa bizde proxy ile hayır işleyebiliriz

Arkadaşlar aç olan insan, ha amerikalı ha başka bir ülkeli Müslüman olması veya olmaması ne kadar önemli. mülsümanlara yardım etse indirirdin diyen arkadaşlar kapınıza gelen aç bir insana ilk önce memleketini ve dinini mi soruyorsunuz hoşunuza gitmsee yardım etmeyeckmisiniz eğer müslümanlık buysa -ki değil çok şükür- gidinde biraz bir şeyler öğrenin ve katılaşmış kalbinizi yumuşatmaya bakın

indirmeden verse yardımı ölür zaten

Hayır işleri karşılıksız yapılır kendi reklamını yaparak değil..

Microsoft sırf kendisi için mi yapıyor bunu yoksa gerçekten hayrına mı?(Microsoft'un kullanıcıların kafasında iyi bir izlenimi olmayabilir ama "Microsoft kesinlikle hayrına birşey yapmaz" demekte doğru olmaz.) Eğer hayrına ise süper eğer değilse yazık!!! duygu sömürüsü ticari anlamda hiç de etik olmayan bir davranıştır. Bunu yapan firmalarında başarıları geçicidir böyle yapmaya devam ettikleri sürece en sonunda küçülür küçülür belki silinir giderler.

yaw dünyada bunlar kadar kendini pazarlamayı beceren başka bi şirket görmedim.Hayır yapacak pazarlık ediyo :))Burdan microsofta sesleniyorum=Paranız mı yok aslanım, bi işide gönülden yapın be_?.

indirin sevaba girin arkadaşlar
amerikalıda olsa insan insandır burda bile
ırkçılık yapan olmasın

arkadaşlar microsoft böyle bir hayır yapıyor ama eğer reklam ve kendi çıkarlarını düşünerek yapıyor bile olsa o yapılan yardımların siz yapmış veya katkıda bulunmuş sayılıyorsunuz. bir açıdan da sizde sevap işlenmesine katkıda olmuş oluyorsunuz.

"Hayır işleri karşılıksız yapılır kendi reklamını yaparak değil.."
Katılıyorum..

Microsoft böyle birşey istese, bunu hiç zorlanmadan yapar zaten. Bu olayı duyurup ardından neden ie şartı koymuş anlamadım doğrusu. Microsoft'a yakışmayan bir eylem olmuş.

bu sanki microsoft çıkarmış yeni bir olay gibi düşünmeyin.Ben ilk bunu mozilla da görmüştüm.firefox 2 çıkacağı sıralarda indirme gününe kadar sitesinde basit kelime soruları soruyordu her doğru cevap içinde afrikadaki insanlar için bir pirinç tanesi yardım ediyordu.Aslında tam olarak bir değil katlanıyordu.1. soruya 1 pirinç ,2. soru doğru olursa 2,3. soru doğru olursa 4 pirinç tanesi kazandırmış oluyordunuz.ama kimse böyle reklam yapıyor şöyle milleti sömürüyor demiyordu..

gerçekse indirin kurmak istemezseniz bile indirin

ayy çok şirinsiniz. bunların anlayışı bu işte. insanları doyurmak aç insan bırakmamak için böyle şeylere gerekmi var milyar dolarlık şirketler milyon dolar maaşlı insanlar yani dünyadaki çok uluslu şirketler isteseniz doyuracak insan bile bulunmazdı bugün. ama siz ve ülkeleriniz ne yaptı savaşlar çıkardı sömürgeler oluşturdu petrol için para için. Şimdi samimi olduğunuzumu düşünelim. görünen o ki utanmayan yüzleriniz var.

Çok önyargılı konuşuyorsunuz. Sonuçta sizin tek bir tıklamanızla 8 insan doyacak.Bunun ne kadar büyük birşey olduğunu biliyormusunuz. Siz hiç araştırıp okumadan microsoft'un yardım yapmadığınımı sanıyorsunuz.Önce araştırıp sonra konuşun. Bence önyargılı davranıp hemen microsofta kulp takanların ruh hali, evinin kapısını çalıp biraz para veya yiyecek birşeyler isteyen bir fakiri Allah versin diyerek eli boş gönderenlerdir. Polemik yapmayın herkesin indirmesi gerekir.Polemik yapmadan linke tıklayın en fazla 5 dakikanızı alacak. Herkes indirsin. Boş boş konuşup kırmızı veripte adamı şekle sokmayın.

ben IE8 kullanıyorum ancak yine de indirdim

güzel bi uygulama darısı diğer yazılım ve donaım şirketlerinin başına.:)

ben indirdim ama kurmadım. olur inşallah. sitede hep feeding america dan bahsediyor .aslında microsoft her ülkenin indirileni ile o ülkede yardım yapsa sunucukarı çökerdi. benden tavsiye microsofta. lokal işler daha çok tutar.

Ramazan la ne alakası varki müslümanlarımı görecekler

o 8 aç müslüman veya bizim vatandaşımız olmasada yardım iyidir indirdik bakalım inşallah doğrudur.

neden indirmemizi bekliyor ki?

doyuracak gücü varsa ticari amaçlarını gütmeden doyursun! ie8 download u artsın, yarın bu rakamları reklam olarak kullansın diye aç insanları kullanması ahlaksızlık bence. bir click 8 aç insanı doyuracak kadar kolay bir işse bunu reklam olarak sunmadan yapsın!

Microsoft bu tarayıcı rekabetinin cılkını çıkardı. İndirelim bakalım 30 mb düşsün kotamızdan ne olcak. :)

Peki nazikçe yazayım! Haber eksik-yanlış-tamamen yanlış yorumlanarak yazılmış! Bu yanlış haberi ciddiye alma yanlışını yapanlarda yanlış yapıyorlar! Dalgasını geçen büyük çoğunluğa ise teşekkürler, sanırım bu haberin editöründen daha bilgili çoğunluğu!

IE8 piyasada yayılsın diye masum duyguları sömürmek?? Varsın 8 kişi de doymasın arkadaş 1 milyar insan var zaten. Deniz yıldızı hikayesi mi bu nedir böyle?

neommy yazmış:

Peki nazikçe yazayım! Haber eksik-yanlış-tamamen yanlış yorumlanarak yazılmış! Bu yanlış haberi ciddiye alma yanlışını yapanlarda yanlış yapıyorlar! Dalgasını geçen büyük çoğunluğa ise teşekkürler, sanırım bu haberin editöründen daha bilgili çoğunluğu!
02 Eyl 2009 17:36

--------------------------------------------------------------------------------

Tipik bir vaka. Yazık size ve sizin gibilere. Bir crack oyun vs. bulmak için saatlerinizi harcıyorsunuz 8 kişinin doyması için üç dakikanızı ayırmıyorsunuz.Yazıklar olsun. Öyle editöre laf atmakla olmaz. Resmi bir bilgin varmı varsa yaz yoksa konuşma. Ahirette bir kısım insanlar olacakki doyurdukları sadece bir insan nedeniyle rahmete mazhar olacak kurtuluşa ereceklerdir. Bunu tam kavrayıpta farkında olsaydınız böyle yorumlar yazamazdınız.Acıyorum size ve sizin gibi önyargılı olanlara.

Herhalde web-sitesini çevirip, Chip Editörlüğüne soyunmam beklenmiyor! Şayet web sitesine bakarsanız sizde görürsünüz olayı ve altın gibi kalbinizle benim için üzülmeyi bırakırsınız! Ahiret denilen yere de hangi otobüs gidiyor bulamadım? Yoksa GEMİCİK mi kalkıyor?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir