Microsoft'tan iddialı açıklama!

Internet Explorer 8 ve 9... Bakın bu iki tarayıcı, sizi nasıl büyük bir tehlikeden kurtarmış...

  • Gökay Özbudak
Microsoft'tan iddialı açıklama!
Kötü yazılımdan koruyor...

Internet Explorer 8'le beraber kullanıcılarla tanışan ve Internet Explorer 9'la beraber kullanımı genişleyen SmartScreen tarayıcı savunması hakkında Microsoft iddialı açıklamalar yaptı. İnternetten indirilen her 14 dosyadan birinin kötü niyetli yazılım olduğunu açıklayan firma, Internet Explorer 8'in çıkışından itibaren SmartScreen'in 1.5 milyar internet sitesi tabanlı kötü niyetli yazılımı engellediğini iddia etti.

Neowin'in haberine göre, bu rakamlar oldukça iddialı. Yüzde 75 internet kullanıcısının IE 8 ve üzeri tarafından en az bir kere kötü yazılımlardan kurtarıldığı sonucu ortaya çıkarken, NewMarketShare'e göre Nisan ayında IE8 ve IE9 kullanımı yüzde 35'di. Bu da bir kullanıcının en az iki kere kötü yazılımdan kurtarıldığı sonucunu ortaya çıkartıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Doğrudur güvenlik konusunda iyileşti iyice Microsoft.
Yakında windows 7 için de yayınlayacak güvenlik yaması kalmayacak.Şu an gerçekten çok stabil çalışıyor.

palavra... kaç kişi ie kullanıyor ki? kaldı ki Windows kullanımı bile azalırken ne diyor bunlar?...

Ben de demiştim ya? Hahaha. Şaka mı ne? Internet Explorer, sistemimi çökertmeye neden olacaktı bir kaç defa. Birçok virüsten bile daha zararlı hale geldi. Emin olun, görseniz "virüs bile yapamaz bunu" dersiniz. Microsoft'un hikayeleri bunlar... :)

MS Her Girdiği İşte Başarılı Oluyor Doğrudur Ama Ne Olursa Olsun FireFox Vazgeçilemeyen OLacak

dabbe 1 belki sen kullanmayabilirsin lale telekomun verdiği ezik bağlantı hızı yüzünden explorer' in kalitesi yerlerde sürünüyor olabiliri fakat fiber,3g,kablonet kullanıcılarında böyle bir sıkıntı yok explorer gayet hızlı ve stabil durumda.

telekom denen ezme ne zaman bırakır internet işini ozaman düzelir adsl hatları.

bence palavra değil hala en çok kullanılan ie çünkü.

Chrome 4ever

teesüf ederim editör kardeşim...!!!
bu açıklamalara iddia demek büyükyanlış...!!! diğer firmaların açıkladıkları rakamlar iddia olmuyor da (mesela asa dotzer midir ne zımbırtıdır firefostırrik açıklamaları...???) MICOROSFT' un açıklamaları mı iddia olarak kabul ediliyor...???

MICROSOFT' a güvenim tamdır...!!! asıl ezik büzük firefossstırrik ve ne idüğü belirsiz yazılımcılarının zırvaları, internet üzerinde ÇÖP DATA KALABALIĞI YAPMAKTADIR...!!!

SAYGIlar.RRRrr.R..rRR...!!!

Ben de demiştim ya? Hahaha. Şaka mı ne? Internet Explorer, sistemimi çökertmeye neden olacaktı bir kaç defa. Birçok virüsten bile daha zararlı hale geldi. Emin olun, görseniz "virüs bile yapamaz bunu" dersiniz. Microsoft'un hikayeleri bunlar... :)
--------------------------------------------------
o dediğini bana firefox yaptı firefoxun en güvenilir olarak gösterdiği eklentilerden biri olan videodownloadhelper eklentisi sağ olsun internette flv source filter diye arat görürsün firefox`un yaptıklarını!

atma bill din kardeşiyiz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play