Microsoft'tan IE düşmanlarına özel reklam!

Microsoft'un yeni Internet Explorer reklamı, "oturduğu yerden IE'ye sallayanları" biraz kızdıracak!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan IE düşmanlarına özel reklam!

Microsoft, Internet Explorer'a nefret besleyen kullanıcılara özel yeni reklamını YouTube'da yayınladı.

Reklamda yapacak pek fazla bir işi olmayan, "IE'den nefret ediyorum" bardağıyla yalnız başına PC başında oturan bir genç, gece boyunca IE hakkında internette olumsuz yorumlar gönderiyor. Talihsiz genç, IE hakkında çeşitli web sitelerinde "IE Sucks" gibi olumsuz mesajlar yazdıkça tarayıcının ne kadar başarılı olduğuyla ilgili cevaplar alıyor ve giderek öfkeleniyor.

Internet Explorer'ı hiç düşünmeden aşağılayan genç, tarayıcının yeni bir "Karaoke web standardı" getirmiş olmasına karşı koyamıyor. Zira gencin hayatındaki en büyük başarısı, 2008'de Coco's Bar and Grill'de kazandığı Karaoke yarışması olmuş.

İşte Microsoft'un IE'yi körü körüne eleştirenlere özel yeni reklamı! Videomuzda izleyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Bence de Microsoft haklı. Bu ne la. gelen giden İnternet Explorer'İ taşlıyor.Ben kullanıyorum neden benimki yavaş değil.

@03 Ara 2012 17:00 windowslarla beraber verilmeseydi kullanım oranı diplerdeydi.adam gibi bir eklenti özelliği falan yok o haliyle stabillite ve hızdan bahsediyor.chrome ve firefoxda eklenti olmasına rağmen hızdan ve stabiliteden bahsedebilirsin...

IE6 dan beri hep altenatif peşinde koştuk. en son google chrome'da durmuştuk. Taa ki IE10 yükleyince kadar. Ciddi fark var. Hangisi dersen, bi kısım siteler portallar ve bankalar için IE10, face twitter gazate için chrome kullanıyorum. Başarılı.

Ortalıkta kimse yokken IE vardı. Ancak IE 5-6-7 hep aynı basit hatalar ve insanı çileden çıkaracak aptal sorunları çözemedi. Müşterisini kaybetti ve Microsoft diğer Browserları taşlayacağına gitsin başka projelerle gelsin. Artık kimsenin IE ye döneceğini sanmıyorum...

@03 Ara 2012 17:27 Nestcape ne oluyor kahve markası mı? cahil misin nesin?

exploner devri kapandı artık ya çok ağır işliyo chorm harika

@03 Ara 2012 17:35 siz explorer veya chrome demeyi öğrenin yorum yapmadan önce..

sen hiç google chrome kullanmadn ozman :) video da biraz onarmallk var sanırm :D ben ie öven kimseyi görmedm herkes kötülüor :D adamlar reklamlarnda birisi kötülüor herkez övüyor yapmış :D ilgnç :)

hakketen bende kullanıyorum. niye bendeki yavaş değil. son sürat sürf takılmasız yapıyorum

sevgili Microsoft diğer komik eziklerle iyi makara yapmış. tebrikler....

yavas olmasindan degil standartlari desteklememesinden, tekelciliginden sikayetciyiz

tamam eklentileri yok tamam 10 öncesi sürümler yavaş hantal amma velakin ie 10 dağıtır metroda entera basmadan açıyor sayfayı o derece hızlı yani :)

Dunya capinda kullanicilarin yarisindan fazlasi, Chrome'u, Firefox'u Opera'yi sadece ve sadece IE'den nefret ettigi icin kullaniyor ustelik hepside super karaooke'cidir :))) IE pazar payini kaybettigi icin suan histeri krizleri geciriyor. Ne adam gibi plug in destegi var ne de ozellestirilebilmesi. IE halen bunu anlayamadi. Ustune ustluk birde ayni kafa ile Windows 8'i cikardi. Bu kafayla isletim sistemi pazarinida kaybeder.

"ie yavaş" deyip duranlarla aynı tarayıcıyı kullanmıyoruz sanırım. Bende ie de var, chrome da var, firefox da var. Ama en hızlısı ie. Ha bu arada, bu işsiz adamlardan bizim ülkemizde de çok var.

Cunku web standartlarini IE10 a kadar yok saydi surekli kendi web standartlarini olusturmaya calisti. Bunu basaramadi ancak web sitesi dizayn edenler surekli IE'ye ozel test yapmak zorunda kaldi (ki bunun Windows satislarini dolayli yoldan arttirmanin bir yolu oldugunu dusunen sayisi hic de az degil). Ayrica IE'de eklenti destegi yok. İsterse dunyanin en hizli tarayicisi olsun hepsine fark atsin ben yine de en hizli ve guvenli eklenti destekli tarayiciyi kullanirim. Nokta.

Zaten Microsoft sadece reklamlarda en iyiyi yapar.

@03 Ara 2012 21:52 tarayıcısı da reklamları gibi olsa...

bu iş reklamla kliple olmaz icraat lazım. bikere arayüz kötü performans 130ktan simgesi bile uyuz ediyor adamı. araştırma şirketlerine para verip 1. çıkılmaklada 1. olunmuyor, herkes iyi biliyor ie en berbat tarayıcılardan biri. güvenlik konusunda da endişeliyiz..

@03 Ara 2012 22:28 kim biliyor en berbat tarayıcı olduğunu..senden başka? kullanmadan konuşan bücür seni

@04 Ara 2012 19:30 senden başka herkes biliyor bücürünkini yiyen solucan

Maxthon diyorum başka bir şey demiyorum. IE10 seviyorum ve kullanıyorum tabii ki... İkisi bana yetiyor.

@03 Ara 2012 22:32 Bence Maxthon aşırı derecede gereksiz bir tarayıcı Chromium'u makyajlayıp Maxthon diye yutturuyorlar zaten arayüzü de berbat (nasıl bir makyajsa artık)...

herkes interneti ie ile keşfeder ama çamur atmaya gelince hiç geri durmaz, bir işletim sisteminide bir tarayıcıyıda kral eden de soytarı edende onu kullanandır, inanlarda şöyle bir alışkanlık var kurulmuş bir tarayıcı varsa direk kullanır veya bir setup çift tıklanır ne varsa devam devam denir kurulur ayarlamakmış, hangi eklenti ne işe yarar yaramaz bakılmaz bir süre sonra pc deki tarayıcı hindistandaki yolcu trenlerine benzer her bi tarafından bi eklenti program parçası asılır durur yavaşlar kağnı gibi olur tıra döner veee mükemmel yorumlar gelir o yavaş işe yaramaz kötü şu daha iyi vs vs vs, elbette rakipler olsun kimse karşı değil ama herkes babaya saygıyı bilmeli :), Chrome da kullanıyorum ama her kullandığımda bana çin malı ucuz malzemeli bir ürün çağrışımı yapıyor...

"Ben değil, onlar kötü" reklamı yapmış, tabi yiyenlere... Yiyenlere afiyet olsun. Siz devam edin. Pııışşş, pııışşşş...

IE yavaştı hızlanmış aman ne komik. Sanki tek sorunu yavaşlığıydı. IE hâlâ "sucks" çünkü eklenti desteği yok, HTML5'i hâlâ kısıtlı destekliyor. Ayrıca hiçbir web geliştiricisi aracı da bulunmuyor ve bu Microsoft'a hiç yakışmıyor. IE aslında MS'in imajını çok uzun süredir zedeliyor... Şu da bir gerçek ki Safari'den çok daha iyi. Ama her iki tarayıcı da zaten dandik ve platform bağımlısı olduğu için herkes alternatif tarayıcılara yöneliyor. Kendi pisliğini kendi temizliyor diyebiliriz (biraz absürt oldu).

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play