Microsoft'tan iPad Mini'ye eleştiri

Microsoft, Apple'ın Surface hakkındaki ağır sözlerine cevap vermekte gecikmedi!

  • Zeynel A. Öztürk
Şimdi de Sinofsky'den iPad Mini'ye taş

Apple CEO'su Tim Cook, Microsoft'un yeni Windows RT tableti hakkında "hem uçan, hem de yüzen bir araba tasarlayabilirsiniz, ancak sanırım bu araba her ikisini birden iyi bir şekilde yapamaz" demişti. Şimdi ise Microsoft, rakibinin yeni 7.9 inç'lik iPad Mini'si hakkında konuştu.

Microsoft'un Windows bölümü başkanı Steven Sinofsky AllThingsD.com ile yaptığı sohbette Windows 8'li laptop'ların Apple'ın yeni iPad Mini'sinden daha değerli olduğunu şöyle dile getirdi: "(Windows 8'li laptop'lar) inanılmaz makineler. Netbook veya basit/ucuz makineler değiller. Bu fiyata bir öğrenciyi okul boyunca idare edecek kadar iyi bir bilgisayar satın alabilirsiniz. 279 dolara. Düşünün ki, 7 inç'lik eğlencelik tabletlerin fiyatı bile 329 dolar."

Sinofsky, Windows 8'li birçok ince ve hafif ultrabook'ların da piyasaya sürüleceğini ve bu bilgisayarların, Apple'ın MacBook Air notebook'undan birkaç yüz dolar daha ucuza satılacağını söylüyor. Sinofsky, fiyatların sadece indirim nedeniyle değil, mühendislik çalışmaları sayesinde de düştüğünü söylüyor.

Sinofsky ve dolayısıyla Microsoft'un vermek istedeği mesaj oldukça açık: Windows 8'li PC'ler ile Apple cihazlarından daha ucuza çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bakalım Microsoft'un bu mesajı tüketici tarafından nasıl karşılanacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

bugun mağazalarda 350 tl ye bulabileceğiniz Polypadler bile ipad miniden çok daha iyi cihazlarken surfaceleri tartışmaya gerek mi var? apple ne ios ne de cihazları beceremedi mahkemelerde konuşmalarla gündemde kalmaya çalışıyor.

doğru söylemiş. Toplam malzeme değeri 80 doları geçmeyen bir ipad mini için çok uygun fiyatlı bir çözüm. İpad için verilen para ile daha iyi şeyler yapılabilir.

@31 Eki 2012 10:42 üretilen yerine gittin mi?

sinofsky haklı ne öyle macbook lar inceldikçe fiyatları artıyor...adam aradki farkı bulup piyasayı böyle şekillendirecek...çok iş yapan ama ucuz sinofsky nin görüşüde bu zaten..

Microsoft'a bu konuda hak vermek lazım.

Doğru söylemiş en azından katakullidede olsa visual studio yüklenebilir okul boyunca programcıların ve mühendislerin işini görür.

Microsoft ne kadar ucuz yaparsa yapsın. Ekran yapısını değiştirmedikten sonra apple ı yakalaması çok zor. Ekran kaliteleri çok kötü.

Microsoft makul fiyatlarla üreticiye ulaşırken Apple resmen fiyatlarla uçuyor. Bence Microsoft çok daha başarılı...

Steven Sinofsky "(Windows 8'li laptop'lar) inanılmaz makineler. Netbook veya basit/ucuz makineler değiller" diyerek daha en başından pot kırmış :) Apple ile ağız dalaşına girmek için biraz daha tecrübe kazanması gerekli...

@31 Eki 2012 12:05 ben pot falan göremiyorum

7 inç'lik eğlencelik tabletler :D :D doğru söylemiş, sonuna kadar windows :D

Sinofsky haklı gibi duruyor. Apple'ın tabletleri genellikle eğlence amaçlı kullanılıyor. Microsoft RT için verdiği sözü yerine getirerek bir tablette PC heyecanını yaşatırsa Surface birçok alanda kabul görebilir.

PC'ler (Windows) hep Mac'lerden (OSX) daha kullanışlı ve daha uygun fiyatlı olmuştur zaten pek bişey değişmeyecek.

@31 Eki 2012 18:25 omrunde os x kullandin mi

@31 Eki 2012 18:25 ben os x kullanıyorum harika

adam doğru söylüyo tabletleri pc lerle aynı seviyeye ulaştırdılar. Marka takıntısı olmayanlar zaten küçük bir karşılaştırmayla Surface in avantajlarını görebilir.

bazı arkadaşlar macosx kullandığını ve memnun kalmadığını, microsoftun daha iyi olduğunu idda ediyorlar ama bence ya o arkadaşlar yalan söylüyorlar yada macosx kullanmayı bilmiyorlar. çünkü mac, ipad, iphone.... yani kısaca apple ın ürünleri sanki dünyadan daha fazla gelişmiş başka gezegenin cihazlarıymış gibi kaliteli ve kullnım şekli ve tarzı hatta tasarımı farklı. microsoft yıllarca insanların akıllarını, zihinlerini, fikirlerini ve hayallerini dar kalıplar içinde tuttu ve tutmaya çalıştı. APPLE ise bu zincirleri ve dar kalıpları, dar kapları yıktı. insanlara bilhassa bakmasını bilen insanların ufuklarını açtı. tabiki bakmasını ve yorumlamasını bilenler için geçerli bu.

Mac bir iphone iphone ise bir mac değildir

Adam haklı. Dağılın!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play