Microsoft'tan kelepir güneş gözlüğü!

Bu bir şaka olmalı: 80'li yıllardan kalma bir güneş gözlüğü... Üzerinde Microsoft yazıyor... Fiyatı ise...

Bugüne dek açık artırma sitesi e-Bay'de satışa çıkartılan çok ilginç ürünlerden bahsettik. Satılan bazen Batman'in BatMobile'ı, bazen çalışmayan bir F1 aracı, bazen de hayatın kendisi oldu. Ama şu sıralar açık artırma sitesinde devam eden bir satış tüm bunları gölgede bırakacak gibi görünüyor.

"supportamericanotchina" adıyla satış yapan bir satıcı, saplarında Microsoft yazan ve 80'li yıllardan kaldığı iddia edilen bir güneş gözlüğünü tam 173.000 Dolarlık açılış fiyatıyla satışa sunmuş durumda. Haberin yayına hazırlandığı saatlerde satışın tamamlanmasına 1 günden biraz fazla zaman kalmıştı ve herhangi bir teklif söz konusu değildi.

Bu satışı ilginç kılan sadece gözlüğün fiyatı değil; satıcı tarafından yapılan inanılmaz açıklama da bir o kadar ilginç. Açıklamaya göre bu gözlük 80'lerde az sayıda Microsoft çalışanına dağıtılmış. Diğer gözlüklerin hepsi kırılmış ve sağlam kalan tek gözlük satıştakiymiş.

Satıcı gözlük hakkında öyle iddialı cümleler kurmuş ki, ortaya çıkan sonuç şu olmuş: "Bu gözlükler olmasaydı Dünya asla bugün yaşadığımız Dünya olamazdı."

Eğer satış gerçekleşirse, elde edilen gelirin yüzde 20'si "Malaria No More" vakfına bağışlanacak. Bu vakıf, Afrika'da yaşanan sıtma sorununa çözüm aramak için kurulmuş.

e-Bay'deki bu satışı takip etmek için buraya tıklamanız yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

üstünde microsoft yazıyo diye o kdr parayı o gözlüğe kim verir
:d
gözlük fabrikası açar adam o paraya

para verilmeye degmez korsanı cıkar nede olsa :D

millet microsofttan illallah etmiş buda satmaya çalışıyo

noolcak ben o parayla bi gözlük özel sipariş verip binlerce yaptırırım o gözlükten

:D bu gözlük olmasa dünya olmazmış :))))

korsanı var mı bunun

Bu adam keriz arıyor.Ayrıca o vakfada bağiş yapmak istesem direk 173.000 $ oraya yatırırım.Bu adama yüzde 80 nini yedirmem

evet sonunda bulduk windowsun kötü işletim sistemi sebebini. işte hayata bu gözlüklerle bakan microsoft çalışanları bize mavi ekran hataları ile dolu bir işletim sistemi bıraktırlar. bence o gözlükler lanetli son gözlükte kırılmadan windowsun kaderi değişmez.

e yuh artık. neden ebay den satın alayım ki, gidip bağışımı direk yaparım daha iyi . . . sanırım amaç farklı!

yuhhh teklif yapmış bi manyak:)

adamın isminden ırkçılık akıyor yanlız "supportamericanotchina".

Anlaşılan Amerikalıların fobi zinciri tüm hızıyla gidiyor.80ler ve öncesi komünizm. 90'lar islam fobisi ve 2000'lerde Çin fobisiyle devam ediyor.İnşallah bizden korkmaya başlamaz bunlar yoksa halimiz duman

hikaye hikayee... 80li yıllardan buraya o gozluk pehhh

kör tuttuğunu hesabı :))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir