Microsoft'tan kendisini filtreleyene dava

Microsoft, MSN filtresi yazan firmaya dava açıyor. Acaba Microsoft'un politikası mı değişiyor?

Microsoft'tan kendisini filtreleyene dava

Hollanda'da Carola Eppink ismindeki bir firma çıkardığı MSN filtresi için Microsoft tarafında dava edildi.

Çocukların internet alışkanlıklarını denetlemek ve kontrol etmek amacıyla çıkartılan yazılım yüzünden şirkete dava açıldı.

Microsoft tarafından açıklanan duyuruda "Ürün adı ve İnternet alan adlarında MSN isminin kullanılmasını engellemek için dava ettik." denildi.

Şirketin ortaklarından Gerard Ghazarian, yazılımın isminin ilk başta MSNLock olduğunu ama Microsoft'un baskıları nedeniye programın adını Benzoy diye değiştirdiklerini söylüyor. Ayrıca da ekliyor "Microsoft'un yetişkinlere yönelik bazı siteler de dahil olmak üzere MSN adını kullanan başkalarını dava etmedikleri halde kendilerini dava ettiklerini" soruyor.

Piyasada içinde MSN adı geçen onlarca yazılım mevcut. Şimdi akla gelen soru şu: Acaba Microsoft diğer firmalara da aynı uygulamaya devam edecek mi?

Ongun Batuhan Altan

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Hızlı davranıp microfonsoft :D çıkarsaydı :)

ilginç yahu ...

Skype kullanıyorum Msn bana göre asla deği :)

Max_Real Qnx

nedeni mi basit msn bedava sunduğu ve windows işletim sistemini kullandıran tek programı. çocukluk yaşlarında msn dolayısıyla windowsa alıştır... alışkanlıklar yüzünden linux gözardı ediliyor çünkü. eğer böyle olmasaydı linux tek işletim sistemi olurdu. olacak da...windows linux'u kopyalamaya ve linux firmalarını satın almaya başladı neden acaba??????

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir