Microsoft'tan kimsenin beklemediği sürpriz!

Microsoft, daha önce beceremediğini bir kez daha mı deneyecek? Duruma bakılırsa evet!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan kimsenin beklemediği sürpriz!

Microsoft, Surface tablet ile kendi PC'lerini üretmeye ilk adımını atmış bulunuyor. Yeni ortaya çıkan bir ekran görüntüsü ise şirketin kendi telefonu üzerinde çalıştığını gösteriyor olabilir.

WParea.de web sitesinin iddiasına göre Windows Phone hız testi yazılımı WP Bench, "Microsoft Surface Phone" adlı bir telefonunun hız testinde kullanıldığını algılamış. Yazılımın 8.0.9754.0 numaralı sürümü, Windows Phone 8'in daha önce ortaya çıkan sürümleriyle eşleşiyor. Ancak bir cihazının ID'sini taklit etmenin teknik olarak mümkün olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Bu, Microsoft'un Surface'le tablet piyasasına adım attığı gibi, akıllı telefonlara da el atması anlamına gelebilir. Yani Microsoft, HTC, Samsung ve Nokia gibi OEM'leri atlayarak, direkt olarak kendi markasını taşıyan bir telefon üretmek üzere çalışıyor olabilir. İlk bakışta inandırıcı gelmese de, Surface ile kendi tabletlerini üreten Microsoft'un böyle bir çalışma içinde olması muhtemel.

Microsoft, Haziran ayında bir telefon ürettiğini yalanlamıştı. Bununla birlikte Microsoft'un yeni bir logo üzerinde çalışığını yalanladığını, ancak ardından yepyeni bir logoyla karşımıza çıktığını unutmamak gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yapar bu Microsoft " hırsız "

@06 Eyl 2012 20:52 Microsoft telefon yapınca neden hırsız oluyor onu anlayamadım?

vaay be microsoft coşturdu piyasayı alt üst edecek

gerçekten arayüzü böyle mi olacak? inanamıyorum gören almaz bunu

Bu Windows Phone işletim sistemi. Gerçekten hiç mi görmedin?

Microsoft'a guvenen yolda kalir, adamlarin kani bozuk herkesi satiyor. Hangi microsoft'a guvenip wp li urunlere asilmak ister, 2 gun sonra ceyrek fiyatina microsoft ortaya ciksin diye mi... Nokia + Microsoft + Apple + Oracle = Dunya Teknoloji ve Ozgurluk Dusmanlari Birligi.

bu sadece bir goruntuden ibaret olsa gerek. gercek uretıme gecıceklerı zaman emın olun eger bu ıse baslıcaklarsa en ıyısını yapmak ıstıyecekler ve yaparlarda.

Nokia Lumia 920'nin üzerinde bir cihaz üretmesi lazım, şimdilik zor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play