Windows'un geleceği bu mesajda gizli

Microsoft başkan yardımcısı Bill Veghte Windows'un geleceğini anlatan detaylı bir mesaj yayımladı.

Tavsiyeler

Bir araya geldiğim müşterilerimiz, bana "peki şimdi ne yapmalıyım ?" sorusunu sık sık yöneltiyorlar. Bu aslında biraz da kurumunuzun yada sizin durumunuz ve öncelikleriniz ile ilgilidir.

Şöyle açıklamak isterim:

1. Kurumsal yapılarında Windows kullanan müşteriler:

Hala bu konuyu değerlendirmemiş kurumlara, Windows Vista'nın güvenlik ve verimlilik konularında sunduğu önemli geliştirmeleri ve avantajları kesinlikle gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum.

Eğer daha önce Windows Vista'yı incelemiş ve uyum konusunda bazı endişeler olmuşsa, iş ortaklarımız tarafından geliştirilen ve Service Pack 1 ile sunulan geliştirmeler büyük olasılıkla bu endişelerin nedenlerini ortadan kaldırmış olabileceğinden, ikinci bir değerlendirme yapılmasını öneriyoruz.

Yönetim araçlarımızı, Windows XP ve Windows Vista'nın birlikte kullanıldığı, karışık ortamlara destek verecek şekilde tasarladık. Bu kusursuz tasarım özelliği, bir yandan eski sistemlerde Windows XP' kullanmaya devam ederken; daha iyi donanım kapasitesine sahip daha yeni bilgisayarlarda Windows Vista kullanmak mümkün.

Pek çok kişinin hala Windows XP kullanmaya devam ettiğinizi biliyoruz ve Windows XP için destek vermeye devam edeceğiz. Aynı şekilde, tercih edildiği takdirde Windows XP kullanan yeni bilgisayarların dağıtımını yapmaya da devam edeceğiz. Windows XP Service Pack 3 ve İnternet Explorer 7 edinip, Windows XP ile birlikte kullanmak, gelişmiş ve daha güvenli bir deneyim sağlayabilecektir.

2. Evlerinde ya da küçük ölçekli bir işletmede Windows kullanan müşteriler için:

Windows Vista ile çalışan yeni bir bilgisayar; en iyi deneyimi sağlayacak, modern donanımlardan en iyi sonuçları alacak ve günümüzde kullanılabilen donanım ve yazılım çözümlerinin birçoğuyla sorunsuz şekilde çalışacaktır. Bu yüzden, en iyi Windows sürümü olan Windows Vista'yı öneriyoruz.

Eğer Windows Vista ile uyumlu olmayan bir uygulama kullanılıyorsa, ya da henüz sürüm yükseltmek istenmiyorsa, Windows Vista Business ya da Windows Vista Ultimate kullanan yeni bir bilgisayar edinip; bu bilgisayarda Windows XP Professional kullanabilmek için sürüm düşürme haklarının sağladığı avantajlardan yararlanmak mümkündür.

Windows Vista'nın avantajlarına rağmen, kullanılmakta olan bilgisayarların teknik özellikleri ya da başka bir nedenden ötürü Windows XP kullanmaya devam etmek isteniyorsa, kullanıcı dilediği kadar Windows XP kullanmaya devam edebilir. Bu durumda, daha fazla güvenlik ve daha gelişmiş bir deneyim için Service Pack 3 ve Internet Explorer 7 kurulumu yapılmasını öneriyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Garip:::::

Gayet açıklayıcı ve dürüst konuşmuş.Adam kendiside XP'nin hala ilk tercih edilen olduğunu biliyor.İnsanlar alışkanlıklarından vazgeçemez.

iyi açıklamışlar durumu ama vistadaki eksikler sp1 de de fazla gitmemiş uyumluluk zaten sorundu inş. windows 7 de bu olmaz ama şimdilik xp revaçta xpye olan destek devam etmeli.

eski yeniye her zaman gebedir insanlar hep şunu söylerler bildiğimden vaz geçmem aslında bir fark etse bildiğim dediği zaten değişen bir süreçtir tıpkı saniyenin ilerleyişi gibi neyi sabitliye biliyoruzki daha ne sistemler gelir geçerde baki kalan devinimin kendisi olur yenilikler için kendinize her zaman yer açın bakış açınız gelişsin saygılarımla

inadına vista

vista dandik inadına xp

sistem düsükse xp sistem yüksekse vista

dx10 vista destekliyor dahada xp diyorsunuz anlamıyorum

inadına bende vistaa vista vista...

BİR İŞLETİM SİSTEMİNİ KURARKEN "tam adınızı yazınız" denilen yere eposta adresinizi yazmalısınız ev demi işyerinde mi kurulum yapıyorsunuz ibaresi veya "Kişisel bilgisayar" notu da düşebilmelisiniz. Böylece kullanıcı kurulum sonrası o eposta adresini mutlaka microsoft tabanlı eposta kullanıcısı olmanız gerekiyor ki güncellemeler için yine messenger e de girebilirseniz aynısını sizden iyisi yok bence...böylece işletim sisteminizde kullandığınız softwareleriniz de aynı eposta adresine kayıtlı olduğuna göre sorunsuz yaşayabilirsiniz...bahadirhmm@superposta.com

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir