Microsoft, OGA ile kullanıcılarını koruyacak

Microsoft, kullanıcılarını korsan yazılımlardan 'OGA' ile korumayı vaat ediyor.

Güvenli ve güncel bir Office yazılımı için "OGA"

Güvenli ve güncel bir Office yazılımı için "OGA"

Microsoft, Windows'tan sonra orijinal Office yazılımıyla ilgili olarak da bilinç düzeyini yükseltmeyi ve kullanıcıların lisanslı ürünlerin avantajlarından yararlanabilmelerini sağlamayı hedefliyor. Bu uygulama, Microsoft iş ortaklarının daha adil bir rekabet ortamında yer almasına da katkıda bulunmayı amaçlıyor. OGA Bildirimi Office kullanıcılarının daha güvenli çalışabilmelerine, zararlı yazılımlara karşı korunabilmelerine ve orijinal güncellemeleri indirebilmelerine imkan verecek.

Microsoft OGA Bildirimi pilot uygulaması Şili, İtalya, İspanya ve Türkiye'de hayata geçirilecek. Bu ülkeler Office'in tüketiciler, işletmeler ve hükümetler tarafından yoğun olarak kullanıldığı farklı bölgeleri temsil ediyor. Bu dört ülkedeki deneyimin, kullanıcıları lisanssız yazılımlardan korumak için oluşturulacak küresel bir stratejiye katkıda bulunacağı düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

BUYUUUUUUR!!!!!!! BENI NIYE KORUYOKI BEN GAYET MEMNUNUM KENDINI KORUSUN KORSANSAN HEM NIYE VERIM PARAMI

Şaka gibi. Bir laf ancak bu kadar saptırılarak anlatılır. Korsan kullandığını bilmeyen Office kullanıcıları(!). İşine geldi mi "Nee, korsan mı kullanıyorsun, al hapis cevasını, akıllan" diyor, işine geldi mi de "Abi, yaptın bir cahillik, hadi gel öde bana para da barışalım" diyor. İkiyüzlülük.

güzel ama çok pahalı ister istemez insanları korsana itiyor tr de insanların alım gücü düşük

yeni bir bela geliyor. ama özellikle neden bu ülkelere uygulandığını anlamış değilim..

ilk yorum yazan arkadaş ağzımdan almış valla helal olsun. microsoft madem bu kadar korsana karşı o zmn direk kapatsın korsan tüm windows ve office leri ama o da istemez ne de olsa bugün korsan kullanıp alışan öüğrenciler ileride şirkette mecbur orjinal alıyorlar.

Neydi şarkı "Ali yazar Veli bozar...." Bu kural değişmeyecek. Eminim aynı gün büyük bir hızla bunun açığı nette yayılacak ve onlar yeni bir yöntemle bunun önüne geçmeye çalışacaklar.
İnsanları gerçekten bundan alıkoymak istiyorlarsa makul ücretlerle satış yapsınlar (gerçekçi olsunlar). Yoksa bu böyle gidiyor ve gitmeyede devam edecek...

yaşasın openoffice ! bu uygulamanın openoffice kullanımımını arttıracağı kesin. bence çok güzel bir alternatif.

Kullanıcıdan çok kendilerini koruyorlar bence , cirolarını artırmak amaç .

bencede yaşasın openoffice .biraz geç farkettim openoffice i ama artık bunu kullanıyorum. microsoftun office programına dünya para veremem. vede openoffice in kullanımı kesinlikle artacaktır. microsoft orjinal satmak istiyorsa fiyatını fahiş olmaktan çıkarmalı.. yoksa değişen hiçbirşey olmaz microsoft için.

Yaşasın openoffice.org ben bunu kullanıyorum. Micorosft office kullanıyordum güncelleştirme yapınca aşağıda o saçma OGA uyarısı ve ikonu çıkmaya başlayınca tüm moralim 0 oldu ve direk uninstall ettim microsoft ofisi şimdi open office kullanıyorum ve çok memmunum. Yaşasın özgürlük ! yaşasın ücretsiz yazılımlar !

abi bu dedikleriniz türkiye içibn geçerli valla dışarda bizim gibi bedavacılık fazla yok adam gidip parayı basıyor yani :)

Microsoft office yerine openoffice kullanın gitsin

arkadaşlar (oga) denilen koruma kalkanıda kırıldı bilgilerinize !!!! :)

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Güvenli ve güncel bir Office yazılımı için "OGA"
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir