Microsoft'tan "pil çözümü!"

Microsoft, yeni nesil Surface tabletlerinin daha uzun pil ömrü sunması için, işte bunu üretiyor!

Microsoft'tan "pil çözümü!"
En uzun pil ömrü onun olacak gibi gözüküyor

Sadece birkaç gün önce görücüye çıkan Microsoft'un yeni tableti Surface Pro 2, her ne kadar beraberinde çok büyük yenilikler getirmiyor olsa da aslında gözükenden fazlasını vaat ediyor. İlk olarak Surface RT 2 modeli ile kendisini gösteren seri, akabinde Pro modelinin de devamı geleceğini müjdelemişti.

Öyle görünüyor ki bahsi geçen yeni Pro 2 modelin en büyük özelliği, yeni kapak - kılıfının sahip olacağı pil düzeneği. Evet, doğru duyunuz; Microsoft an itibarı ile yeni Pro 2'yi kaplayacak olan kapağa, cihazın daha uzun ayakta kalabilmesi için fazladan enerji üretmesini sağlayacak bir teknoloji eklemeye çabalıyor. Power Cover adı verilen bu yeni sistem sayesindeyse, yeni Surface cihazlar, gün boyu rahatlıkla kullanılabilir hale gelecekler.

Konu hakkındaki ilk adım, zaten Haswell çipleri kullanılarak atılmış; ürünün pil ömrü, bir önceki modellere göre gözle görülür şekilde arttırılmıştı. İlk Surface modelleri üzerinde bulunan Type Cover, özellikle düz zeminde mükemmel performans sağlıyordu.

An itibarı ile Power Cover'ın çıkışına dair hiçbir bilgi bulunmuyorken, birçok kaynak ürünün Surface Pro 2 ile değil, daha sonrasında, tek başına satılacak bir ürün olacağı konusunda hem fikir. Bir diğer söylentiye göreyse cihaz kuvvetle muhtemel ilk Surface Pro'lar ile uyumlu çalışacak ama kesinlikle eski Surface RT cihazlar ile uyumlu olmayacak.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

pro2 de 3g varmı yokmu o önemli arkadaş

@09 Eyl 2013 02:43 Güzel kardeşim sen hala 2g tablet düşünebiliyorsan bi 5 sene ileriye al takvimini zaten

reklamları izledik. arada sırada haber de yapsanız be güzellerim.

Surface mükemmel bir alet abi yaa

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir