Microsoft'tan reklam destekli müzik hizmeti

Microsoft, ücretsiz, Apple'ın iTunes'una rakip olacak hizmetini resmen hizmete açıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan reklam destekli müzik hizmeti

Müzik işinde Apple'a yetişmek için büyük bir çaba gösteren Microsoft, kullanıcılara ücretsiz olarak sunacağı yeni hizmetiyle yeni bir girişime imza atıyor.

Şirkete göre "on milyonlarca" şarkı içeren Xbox Music kataloğu, "iTunes ile kafa kafaya" gidiyor. Reklam yoluyla bedava sunulacak müzik akış hizmetinden Windows 8'li bilgisayarlar, tabletler, telefonlar ve Microsoft'un oyun konsolu Xbox faydalanabiliyor. Müzik dinlerken reklam görmek istemeyenler ise aylık yaklaşık 14 dolarlık bir ücret ödüyorlar. Bu ücreti ödeyen kullanıcılar "sınırsız" akış yapabiliyorlar.

Microsoft'un verdiği bilgiye göre hizmeti ücretsiz kullananlar, 6 ay boyunca sınırsız akış yapabilecekler. Bu süre sonrasında ise sınırsız akış seçeneği kaldırılacak.

Şirket, bugün 22 ülkede hizmete açılan Xbox Music'in önümüzdeki sene "diğer platformlara" geleceğini de söylüyor. Dolayısıyla hizmetin iOS ve Android'e de gelmesini bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Microsoft candır ya İOS kullanmanın bir mantığı yok fazla para ve marka itibarı sadece.

artısı yok gibi ama olacaktır eksisi çok ama yok olacaktır.emeğinizi sağlık

@16 Eki 2012 20:25 Biraz zor olacaktir... Bu servis Songify gibi "Stream" yani diske kaydetmek kalici kullanmak yok. Boylece senin hayallerin yok olacaktir hahahaha

xbox 360da tutar ama mac ve pc platformunda kesinlikle tutmaz iTunes ve WMP varken.

Microsoft bu tutar.

surfacein fiyatlar açıklanmış aldırtmak lazım birine çoğu zaman olduğu gibi türkiyeye gelmiyor :)

Spotify bence internetin en müthiş buluşu. Diskinize mp3 kaydetmeden milyonlarca albümü yüksek ses kalitesiyle dinleyebiliyorsunuz. Microsoft bunun üzerine indirme yetkisi de sunuyor. Tutar bu Xbox Music fakat Türkiye gibi ülkeleri de kapsarsa. Biliyorsunuz bu tarz servislerde bizim gibi ülkeler esgeçiliyor. Windows ve Windows Phone'la tümleşik müzik servisi kesin tutar ama tüm dünyaya sunulursa. İsim olmamış ama sadece Xbox'a özgüymüş gibi düşündürüyor ilk eksiyi aldılar.

@16 Eki 2012 21:37 harika bir değerlendirme

microsoft iyi gidiyor

Alternatiflere kaliteli olduğu sürece her zaman değer vermişimdir. iTunes artık yalnız değil! Kusura bakma Elma. Ha ha ha. :)

Hadi win8'e de az kaldi..umarim hayalkirikligina ugratmaz win8 :)

eh be mikisoft bununlamı epıla rakip olacaksın. teh allam ya :)

"eh be mikisoft bununlamı epıla rakip olacaksın. teh allam ya :)" --- Apple a değil itunes'a rakip olacak =) farklı platformlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play