Microsoft'tan rekor tazminat talebi!

Microsoft, DHL Express isimli kargo şirketini rekor tazminat talebi ile dava ediyor. Peki ama neden?

  • Selim Öztürk
Microsoft'tan rekor tazminat talebi!
Microsoft, kaybolan Xbox'ların bedelini DHL Express'ten tazmin etmeye kararlı.

Yazılım devi Microsoft, Amerikan kargo şirketi DHL Express'i 21.600 adet Xbox oyun konsolunu kaybetmesi nedeniyle dava ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Teksas'ta meydana gelen tren kazasından sonra DHL Express ve Microsoft, Xbox oyun konsolu nedeniyle karşı karşıya geldi. Bunun nedeni ise kazanın ardından DHL Express'in himayesinde olan 21.600 adet Xbox oyun konsolunun ortadan kaybolmasıydı.

DHL Express'in 2 konteynırla taşıdığı Xbox ürünlerinin kaybolmasıyla ortaya çıkan zararın tazmini için DHL Express'in 2 milyon doların üzerinde bir ödeme yapmasını bekleyen Microsoft, bu nedenle Amerikan kargo şirketini mahkemeye verdi.

Mahkemenin elindeki belgelere göre, DHL Express'in Xbox'ların kaybolmasıyla ortaya çıkan zararı ödemeye yanaşmadığını iddia eden Microsoft, DHL'nin kargo hizmetini gerektiği gibi yerine getiremediğini savunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ilk defa haklı bi davasını görüyorum Microsoft'un :D

bill gates kesin sinir kırizi geçiriyordur :D

Adamlar el altından satacaklar tabi. Uyanık kargocular. :D

microsoft haklı bu durumda:D

21.600 adet çok fazla kargo şirketi her konteynıra bir adam güvenlik görevlisi koyması gerekirdi.1 2 neysede 21.600 adet ne demek :S
Gerçi kargoda kazanın olcağını bilemezdi ama bence bu sefer MS haklı

koskoca kargo şirketi bu kadar malzemeyi sigortalamadan mı götürüyor acaba ?? en ufak bir kar için herşeyi feda eden amerikan şirketleri için ders olsun bu. sonrada zararı ödemekten kaçıyor... amerika daki mali krizin ne kadar büyük boyutlarda olduğu belli oluyor..

21600 konsol nereye kabolur yaaa şimdi dava etmesinde napsın edicek tabii microsoft ada rekor yakısır :D

rekor demişsiniz de 2milyon$ mı rekor oluyor burda? insanları heyecanlandırıp yazılarınızı okutmanıza gerek yok chip. Biz zaten sizi hergun takip ediyoruz merak etmeyin :P

ZATEN MİCROSOFT KRİZDEN 1.5 MİLYAR $ KAYBETMİŞTİ BU ALDIĞI PARALARLA AÇIĞINI KAPATMAYA CALIŞIYOR.

Sen de yorum yaz