Microsoft'tan "sağlam" çıkış!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde yayınlanan test sonucuna "çok sağlam" bir cevapla karşılık verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
MS'ten AV-Test araştırmasıyla ilgili açıklama!

Geçtiğimiz haftalarda Almanya merkezli bağımsız kuruluş AV-Test'in yayınladığı araştırma sonuçları, Bing'in Google'a göre arama sonuçlarında 5 kat daha fazla zararlı sonuç gösterdiğini iddia etmişti.

Microsoft ise geçtiğimiz Cuma Bing blog'unda yayınladığı bir gönderide AV-Test'in araştırmasının sonuçlarının doğru olmadığını iddia etti. Microsoft'a göre AV-Test, Bing.com web sitesinde arama yapmak yerine Bing API'sını kullanmıştı. Bu ise Bing'in sonuçlar sayfasındaki uyarı sisteminin yok sayılması anlamına geliyordu.

Blog'da Bing'in zararlı sonuçları sonuç listesi arasından çıkarmak yerine kullanıcıları uyardığına dikkat çekiliyor. Bunun nedeni ise bazı zararlı olmayan bağlantıların zaman zaman bazı dış güçler tarafından zararlı olarak işaretlenebilmesi. Microsoft'a göre bu uyarı sistemi, zararlı sitelerin yüzde 94'ünde çalışıyor.

Microsoft, blog gönderisini şu sözlerle tamamlıyor: "Bing takımı olarak zararlı bağlantı algılama ve uyarı yöntemlerimizin, arama motorumuzu internetin en güvenli arama motorlarından biri yaptığından hiç şüphemiz yok."

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

microsoft'un diğer ürünlerine muhalefet etmem ama güvenlikte çok iyi bir firmadır.

doğru olabilir çünkü bing ile aramalarımda bazı sitelerde uyarı ekranı çıkıyor bu site zararlı diye. Google da neredeyse hiç karşılaşmıyorum böyle bir şey ile.

türkiye de beta sürecinden çıksada adam kullanmaya başlasak.

ben siteleri kayıt edilmiş önbellekde açıyorum herhalde o zaman sitenin zararlı barındırması bilgisayarımı etkilemez

bingden memnunum

kesin google parayı bastırmıştır bunlara. windows phoneun önünü kesmeye çalışıyor ama başaramıyor.

Sen de yorum yaz