Microsoft'tan tarihi itiraf!

Tarihi itiraf: MS'in önemli ismi, büyük umutlarla üretilen bu cihazda hata yaptıklarını kabul etti!

Microsoft bin pişman!

Yazılım devi Microsoft, yazılım alanında dünyanın bir numaralı ismi olsa da, donanım söz konusu olduğunda yüzü yazılım alanında olduğu gibi pek gülmedi. Kendi telefonu Kin'in başarı gösterememesinin ardından yazılımını Nokia ile kullanmaya karar veren Microsoft'tan eski bir üst düzey isim, "Zune'yi hiç üretmemeliydik" itirafında bulundu. Bu isim, eski eğlence ve cihazlar bölümü başkanı Robbie Bac'ten başka biri değil.

Zune'ye büyük ümitler bağlayan ancak bir türlü kullanıcılar arasında ilgi görmeyen Zune medya oynatıcı, 2011 yılının Ekim ayında ortadan kalktı. Geriye ise Microsoft'un yüzünü asan bir tablo kaldı.

Zune'nin ilk kez duyurulduğu 2006 yılında ürünün başında yer alan Robbie Bach, Zune markalı cihazlarda, özellikle de bu cihazların pazarlanma stratejilerinde büyük hatalar yapıldığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Olur böyle şeyler...

Yapmalari gerekiyordu ama 2006'da degil 2000'de. 2006'da iPhone ciktiktan sonra zaten iPod satislari bile cok büyük ölcüde düstü. Artik kimse üzerinde 2-3 aygit tasimak istemiyor. Kamera telefon müzik calar internet gezgini derken 4-5 aygit satmaya calisiyorlardi. Simdi akilli ceplerle bunlarin hepsi tek bir aygitta birlesti sonucta. MS her zaman cok agir davraniyor ve ya pazara gec girip etkili olamiyor yada elindeki pazardan oluyor. Örnek Windows Phone

Bundan sonra Microsoftun yaptığı hiçbir şey ilgi görmeyecek zaten. Apple varken Microsoft ancak geçmişten günümüze bir şekilde elde ettiği windows pazar payı ile ekmek yiyebilir. Innovasyon konusunda tam bir faciasın Microsoft.

live,azure,zune,wp7,wp8,windows 8 tam bir facia.windows phone ve windows 8 de aynı kaderi paylaşacak ne yazıkki,bu gidişle zaten batma noktasına doğru gidiyorlar.

Acı en iyi öğretmendir...

MS batmaz Apple fanı arkadaş fazla dert etmiş bunu. MS daha çok ileri teknolojilerle ilgilendiği için günümüz teknolojilerine fazla yoğunlaşamıyor.

Adamcağız Zune'a üzülürken Windows 8 faciasını göremiyor, kimse Windows telefon ya da tablet istemiyor, almazlar, tablete ve telefona ağır geliyor bu işletim sistemi, ücretsiz program desteği zaten yok filan, esas facia burada zaten...

microsoft oem saatabilir ama kutulu satışlarda başarı gösteremeyecek.. çünkü dokunmatik ekranı olmayan kimse bunu kullanmaz..oem de de anca dokunmatik cihazlarda tutulur.. diğer türlü forumlarda şu pc için windows 7 driverini nerden bulabilirim tarzı konularda patlama yaşanır :D

Windows 8 tablette bence aradığını bulamayacak. Eğer tablete masaüstü olmadan sadece metro arayüzüyle gelirse o çirkin arayüzle yine tablet pazarında da %1'de sürünür gibi geliyor. Ayrıca tablet uygulaması ayrı bir kategori. Gyroscope, kamera, çeşitli sensörleri kullanan kaç tane windows uygulaması var? Uygulama desteği olarak da neredeyse sıfırdan başlayacak ki ipad gibi bir rakibin karşısında bence tamamen hayal kırıklığı.. Bu arada Apple'ın da ios'u bir şekilde o sıkıcı görünümden kurtarması lazım. Widget şart!

hala 10~20GB olan Windows 8 ile telefon ve tabletlere agir gelecegini goremiyorlar... ariza bunlar...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir