Microsoft'tan Türkiye'ye iyi haber!

Xbox LIVE'ı bile ülkemize getirmeyen Microsoft, nasıl olduysa, bu servisini ülkemize taşıyor!

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft, Windows Phone uygulamalarını sattığı ülke sayısını genişletmeye yönelik planlarını bir kez daha ortaya çıkardı. Buna göre Türkiye de yakın zamanda Windows Phone Marketplace'i kullanabilecek ve uygulama satın alabilecek.

Windows Phone Developers blog'unda yer alan bilgiye göre Windows Phone Marketplace, 23 ek ülkeyi daha destekleyecek. Böylece indirmeyi destekleyen mağaza sayısı 63'e çıkmış olacak. Mağazanın destekleneceği yeni ülkeler bunlar olacak: Bahreyn, Bulgaristan, Çin, Estonya, Hırvatistan, Irak, İzlanda, Kazakistan, Kosta Rika, Letonya, Litvanya, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Slovakya, Slovenya, Tayland, Türkiye, BAE, Ukrayna, Venezuela ve Vietnam.

Microsoft'tan Joe Belifore, blog'unda bu yeniliğin Çin ve diğer piyasaların eklenmesiyle Windows Phone'un ulaşabildiği piyasayı yaklaşık yüzde 60 artıracağını söyledi. Belifore, Windows Phone Marketplace'de yayınlanan uygulamaların sayısının da yüzde 300 arttığını vurguladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Buna şaşırmamak gerekir çünkü nokia windows phone modellerini yakında tango güncellemesi ile türkiyede satacak bu sebeple biraz da nokianın katkıları ile olan bir gelişme bu. yoksa microsoft market falan açmaz bize :)

Telefonunu resmi olarak satmıyor ama marketini açıyor. Bu microsoft da enteresan..

nokia zorlamasa asla açmazlar bu ülkelere

Android utansın. Hala resmi olarak Android Market yok!! Paramızla uygulama indiremiyoruz...

ios wp symbian türkiye destekleniyor android türkiye desteklenmiyor ha bende bi daha android almayacak

Windows Phone'lu telefonlar birkaç ay sonra Türkiye'de satılmaya başlanacak bu gelişmeyle kesinleşmiş oldu...

Sen de yorum yaz