Microsoft'tan Twitter özürü!

Microsoft, çalışanlarından birinin attığı "uygunsuz" Twitter yorumu için özür dilemek zorunda kaldı!

Microsoft'tan Twitter özürü!

Microsoft'un başarılı konsolu Xbox'ın yeni modelinin sürekli olarak internete bağlı olacağı hatta internete bağlanmadan oyun oynanamayacağı söylentileri bir süredir oyun severleri meşgul ediyor. İddialar ilk gündeme geldiği gün başlayan tartışmalar genel olarak internet bağlantı hızı ve kalitesi etrafında yürütülüyor. Şöyle ki pek çok oyun sever Microsoft'un her kullanıcının yüksek hızlı ve kaliteli internet bağlantısına sahip olduğunu düşünmekle hata ettiği kanaatinde.

Bu tartışmalar, Microsoft Studios kreatif yönetmeni Adam Orth'un geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinde bir oyun severle tartışırken sarf ettiği sözlerin ardından bambaşka bir hal almıştı. Adam Orth, kendisine herkesin hızlı ve kaliteli internet bağlantısı bulunan büyük kentlerde yaşamadığını hatırlatan oyun severe belki de kalitesiz internet bağlantısı olan bir yerde yaşamaması gerektiğini söylemişti.

Gelen tepkilerden rahatsız olan Microsoft, söz konusu çalışanın firmanın resmi sözcüsü olmadığını, yaptığı "uygunsuz" yorumların tamamen kendi fikri olduğunu ve firmanın müşterilere yaklaşımını yansıtmadığını açıkladı. Xbox'ın yeni modeli hakkındaki soruları cevapsız bırakan Microsoft bu küçük skandala yol açan internet politikası hakkında ayrıntılı bilgi vermekten çekiniyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

o zaman ürünü de savunmasın bey efendi

Wow,kendisine epey ceza gelmiş olmalı yorum yapan kişinin.

onun ben ... koyardım öyle bişi olsaydı

Ohooo e o zaman turkiyeye hic getirmesinler

Yav tepki göstermeseler, microsoftun umrunda bile olmazdı. Her zamanki gibi ona sataş buna sataş, prim yap derdindeler. Napsınlar onlarda bu şekilde geçiniyorlar. O yorum yapan adamın tr versiyonu da bu sitede, aynı konuya 10 tane microsoft yanlısı yorum yaparak, kendi yorumuna 10 tane oy basarak geçinmeye çalışıyor.

@08 Nis 2013 21:57 komik olma dostum koca microsoftu kendin gibi 3 kuruşluk sandın herhalde anti-tr versiyonları sizsiniz ama nafile başarılı olan hep kazanır.

özür dilediği kısmı bulamadım yazıda :S

ne o? internetsiz xbox internetsiz oyun açmıyacak mı?

@grezimonk microsoft milletim sistemine, kendi tasarladığı trojanla dalıp incelemeyi perk bir sever (rezalet ortaya çıkana kadar sony`nin de yapmışlığı vardır drm sayesinde), milletim bilgisayarına sen sahte windows kullanıyorsun diyerek masaüstünü karartır millet yinede uyanmaz, bu arada ben microsofttan bu ayarıyı 3-4 kez aldım ve bilgisayarıma yazılım kurmaya çalıştılar ama hiçbirşey yapamadılar çok ilginç!

emeğe saygı deyip duruyor herkes ama, iş oyun yapımcılarına gelince herkes torrent, herkes crack peşinde :))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir