Microsoft'tan Windows 9'a dair yeni işaretler

Microsoft'un Windows 9 ve fazlası üzerinde yoğunlaştığı, ortaya çıkan bu bilgilerle doğrulandı!

Microsoft'tan Windows 9'a dair yeni işaretler!

Microsoft'un Windows 9 üzerinde çalışmaya başladığını tahmin etmek aslında zor değil. Şirketin kendi iş ilanı sayfasında ortaya çıkan metinde bulunan "Windows 9" ibaresi ise bu çalışmaları bir kez daha doğrulamış oldu.

Bing Software için Yazılım Mühendisi arayan Microsoft, ilanda Internet Explorer 11 ve Windows 9 üzerinde çalışacak bir uzman arıyor. Bir başka ilanda ise şirketin Windows Phone 9'da XAP/APPX uygulamalarını geliştirecek bir çalışan aradığı gözleniyor.

Dikkat çeken bir başka bilgi ise bir Microsoft çalışanının profilinde Nokia, HTC ve Qualcomm cihazları için Windows 9 üzerinde çalıştığını belirtmesi oldu. "Windows Phone 9" yerine sadece "Windows 9" ibaresinin kullanılması ilk başta kafaları karıştırsa da, çalışanın WP9'u kastettiğini düşünyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Windows 9 olabilir işarettir ama windows phone 9 diyo

Biz dedik zaten win8 çıkınca. Seneye bugün Wİn29 çıkar diye :)

Tabiki yeni sürüme çalışacak :) Bundan normal bir şey olamaz. Adam WP8 çıkarıp biz 5 yıl dinlenip tatil yapacağız diye açıklamadı :)

@15 Mar 2013 08:56 Aga geliştirme diye birşey var. İlla yeni sürüm olacak değil eskiyi yenilerler, geliştirirler. Eğer çok zaman geçerse kökten bir işletim sistemi yaparlar.

Windows Phone 8'ler yükseltilir umarım.

en erken ekim 2014'te çıkar. Windows phone 8'in daha çook vakti var.

Ya birader bıktırdı bu Microsoft da: zırt pırt yeni işletim sistemi çıkarıyor. Bi dur kardeşim önce biraz insanlar bi kullansın yaaaa. Sen daha işletim sistemine alışamadan adam yeni sürümü duyuruyor dalga geçer gibi.

@16 Mar 2013 01:16 zamanında da zırt pırt işletim sistemi çıkarmadıgı için"çalışmıyor"diye veryansın ediyorlardı.İnsanoğlu ilginç varlık

O öyle kolay çıkmaz. Vista gibi berbat bir işletim sisteminden sonra bile 2 yıl beklediler. Win 8 o kadar da kötü değil. Minimum 3 yıl sonra çıkar.

para para para. kullanıcı umurlarında değil. 2 tema yükle bir iki açık kapat sağı solu makyajla sat. cebimizdeki parada gözleri ama ordada para yok iki parmak arasında diğer parmak var:)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir