Microsoft'tan Windows Mobile'a yeni görünüm

Microsoft, iPhone ve BlackBerry ile rekabet gücünü arttırabilmek için Windows Mobile'ı yeniliyor

Microsoft'tan Windows Mobile'a yeni görünüm
Windows Mobile yenileniyor.

Akıllı telefon pazarındaki rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Krizin en az etkilediği pazarlardan biri olan akıllı telefon piyasasında pastadan daha büyük bir pay almak isteyen Microsoft, Windows Mobile işletim sisteminin görünüşünde değişiklik yapmaya karar verdi. Yapılacak olan değişiklikler sayesinde Windows Mobile'ın, Apple'ın iPhone'u ve RIM'in BlackBerry'si ile daha ciddi bir şekilde rekabet edebilmesi hedefleniyor.

Windows Mobile 6.5'ta ilk göze çarpacak olan değişiklik Internet Explorer'ın yeni sürümünün yer alacak olması. Bunun dışında Microsoft'un My Phone adını verdiği yeni bir uygulama ile cep telefonunuzda bulunan mesajlarınızı, telefon rehberinizi ve fotoğraflarınızı internet üzerindeki özel bir alana yükleyerek daha sonra istediğiniz telefonunuza kolaylıkla aktarabilecek olmanız. Bunun yanı sıra Microsoft'un yeni açılacak olan online mağazası, Windows Mobile uygulamalarının satışını ve kullanılmasını da kolaylaştıracak.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

tarih yok mu, şu zaman çıkacak diye. bunları biliyoruz

symbian var ken windows mobile alamam zor

Microsoft da güzel bir telefon yaparsa ve içine bu yeni Windows Mobile'ı koyarsa belki payını artırır. Çünkü artık yeni akıllı telefonlarda artık Android hakim olacak. Zaten Nokia, RIM ve Apple'ın kendi sistemleri var.

6 EKİM 2009
--------------------------------------------------------------
tarih yok mu, şu zaman çıkacak diye. bunları biliyoruz

multi touch olmadan bir yere gelinmez ayrıca android'i neden yazmamışlar bence android iphone dan sonra en iyisi çünkü onda da multitouch var (bkz. HTC Hero)

windows mobile çok geç kaldı

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
symbian var ken windows mobile alamam zor
Dün 12:33

Symbian'ı akıllı telefondan sayanın aklına şaşayım :P

Linuxlu Android ve Maemo varken Ms in isi daha zor olucak bir cok uygulama bu sistemlerde daha iyi bir kullanici arayuzu ile calismakta zaten burada MS'in dotnet framework disinda kattigi birsey yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir