Microsoft'tan Windows XP'lilere yeni kampanya

Microsoft, bir türlü öldüremediği 12 yıllık efsaneden kurtulmanın yeni bir yolunu daha deniyor!

Windows XP'ye yeni "tuzak!"

Windows XP kullanıcılarını eski alışkanlıklarından ayırmak isteyen Microsoft, yeni bir kampanya başlattı.

Windows XP'nin destek süresi, 8 Nisan 2014'te sona erecek. Halen Windows XP ve Office 2003'ü kullanan küçük ve orta boyutlu işletmeler ise yeni kampanya kapsamında Windows 8 Pro ve Office 2013 Standard'a yüzde 15 indirimle sahip olabilecekler.

Kampanyadan yararlanabilmek için Windows XP Professional'a sahip olmak, Windows 8 Pro ve Office 2013 Standard lisanslarının Open License programı yoluyla satın alınması gerekiyor. Detaylarını Microsoft'un bu sayfasından öğrenebileceğiniz indirim, 30 Haziran'a kadar devam edecek.

Microsoft, Open License web sitesinde Windows 8 Pro lisansını 188 dolardan, Office 2013 Standard lisansını ise 373 dolardan listeliyor. Toplamda 561 dolara ulaşan fiyat, iki paket beraber satın alındığında yüzde 15 indirimle 477 dolara düşüyor.

Net Applications verilerine göre kişisel bilgisayarların yüzde 39'u hala Windows XP kullanıyor. Geçtiğimiz ay verilerine göre tüm PC'lerin yüzde 42'sinde hala 12 yaşındaki XP yüklü bulunuyor. Windows XP'nin gerileme hızının yavaşladığını ise geçtiğimiz günlerde bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Windows XP'nin kullanım oranı ne olursa olsun, Microsoft herhangi bir değişiklik yapmadığı takdirde 8 Nisan 2014'ten sonra işletim sistemi için herhangi bir güvenlik yaması sunmayacak.

Okuyucu Yorumları