Microsoft'tan yıllar sonra gelen değişiklik!

Microsoft bir yandan Google'a "sallarken" diğer yandan Google'la aynı şeyi yaptığını fark etti ve...

  • Cem Şancı
Microsoft artık Hotmail'leri okumayacak

Microsoft'un bir zamanlar Hotmail olarak bilinen Outlook.com servisinin kullanıcı sözleşmesinde Microsoft'un hiçbir uyarı yapmaksızın kullanıcıların yazışmalarını okuma hakkını saklı tuttuğu konusundaki maddede, uzun yıllar sonra değişikliğe gidiliyor. 

Google'ın kullanıcıların özel verilerini  kullandığı konusundaki iddiaları ve bu yönde hazırladığı Scroogled ve Gmail Man reklam kampanyaları ile bilinen Microsoft, rakibinde eleştirdiği konuda kendisi de aynı uygulamaları yaptığı için tepki aldığından, kullanıcı sözleşmesini değiştirmeye karar verdi. Microsoft artık mahkeme izni olmaksızın e-postaları okumayacak. Microsoft yöneticileri bu değişikliği "Snowden sonrası" dünyadaki gerekli bir değişiklik olarak yorumladılar.

Hatırlayacağınız üzere, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'dan çalışan bir güvenlik uzmanı olan Edward Snowden, NSA'nın tüm dünyayı yasadışı yollardan dinlediğine dair belgeler yayınlayarak Rusya'ya kaçmıştı. Ortaya çıkan PRISM skandalı ise dünya çapında büyük tepki yaratmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

"Microsoft artık mahkeme izni olmaksızın e-postaları okumayacak." Insan kendini ne kadar guvende hissediyor anlatamam, artik geceleri rahat uyuyabilirim...

BEN zaten okumuyor diye düşünüyordum gayrı safiyane hislerle çok incindim ...nası tükendim nası üzüldüm anlatamam...herşeyimiz izleniyor özetle...

İyimiş artık daha sık kulanılabilir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost