Microsoft, "Threshold"u ne için kullanacak?

Windows'u 8.1'e yükselten "Blue" güncellemesinden sonra, yeni büyük güncelleme de ortaya çıkıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Bir sonraki büyük Windows güncellemesinin adı...

Microsoft, Xbox için geliştirdiği popüler oyun serisi Halo'nun ismini onunla pek alakası olmayan işlerinde kullanmaya devam ediyor. Bir sonraki Halo konulu Microsoft yeniliğinin adı, raporlara göre "Threshold" olacak.

8.1'den (Blue) sonra, bir sonraki büyük Windows güncellemesi olacağı söylenen Threshold, ZDNet'e göre bilgisayarlara, tabletlere, akıllı ceplere ve Xbox One'a aynı anda, 2015 ilkbaharında gelecek.

Threshold, serinin 2001'deki ilk oyununda, yani Halo: Combat Evolved'da Halo'nun etrafında döndüğü gezegenin ismi. Microsoft'un Apple'ın Siri işlevine karşılık olarak geliştirdiği sesli asistan hizmetinin de oyundaki AI karakteri Cortana'nın ismini alacağı biliniyor.

Microsoft'un Windows, Windows Phone ve Xbox One işletim sistemlerini bir araya getirmeyi planladığı biliniyor. Rapora göre Threshold, bu anlamda işletim sistemlerinin daha da birleşmesine önemli katkıda bulunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Windows 8 ölü diyoruz hala günceleme veriyor. Ver bakalım bir güncelleme daha.

@04 Ara 2013 13:02 İyi olan ne ? 7'mi XP'mi ? Linux mu? Ne iyi ?

@04 Ara 2013 13:02 o diyenlerin çoğu 8.1 ile sustu :p

Bence cok iyi gelisiyor microsoft her zamanki gibi aldigi paranin hakkini veriyor deli gibi hemde

2015 ilk baharında çıkacaksa... katkı sunacak değil.. birleştirilmiş bir işletim sistemi olacak demek gerekir... şimdi haber olduğuna göre en az 6 aydır çalışılıyordur... bu da 2 senelik bir süreye denk gelir... 2 senede güncelleme çıkmaz... kapsamlı bir yenilik çıkar diye düşünüyorum ben...

w8 ölü degil sadece w8 kurcan 8.1 hikaye sorunlarla dolu w8 i eski sistemlere kuruyorum xp den daha performanslı

alışma sorunu yaşıyorsun galiba, ben gayet memnunum. (anlık kasmalarda görevi sonlandırmasa daha iyi olacak tabi)

Windows 8 ölü falan değil, sadece 95'den beri değişmeyen bazı şeyleri değiştirmeye çalışacak kadar cesur, iyi düşünülmüş ve son derece kararlı bir sistem. Alışmayı başaranların hepsi Windows 8.1'in kullanımının diğer OS'lerden kolay olduğunu görüyorlar ve bırakamıyorlar. Sadece MS'in pazarlamayı becerememesi yüzünden başarılı olamadı, ama ileride modern Windows çok büyük şeyler başaracak.

Win8'e alışmam 1 dakikamı aldı. Ancak metro arayüz uygulamaları, Microsoft unkilerde dahil olmak üzere çok yetersiz o yüzden kullandığımı söyleyemeyeceğim. Masaüstü olarak gelişen şey hızlı açılış, görev yöneticisinin geliştirilmesi ve masaüstünün bir parça daha hızlı çalışıyor olması. Tam işlevsel başlat menüsü kullanıcılardan alınmış; ama zaten çok ta kullanmıyordum. Hız artışı içinse aero efektlerinin kullanıcılardan geri alındığı düşünüldüğünde gayet normal. Aynı efektleri win7 de de kaldırsan aynı oranda hızlanıyor. Dolayısıyla pazarlandığının aksine, win8 öyle çok devrimsel birşey değil. Metro arayüzü gibi şeyleri zaten 3. parti uygulamalarla isteyen yapabiliyordu. Şu an itibariyle (2 sene oldu galiba win8 çıkalı) metro arayüzü arabaların arkasına bağlanan teneke kutular gibi birşey. Bir de, Microsott'a güvendim; win7 nin üzerine yükseltme olarak kuracaktım ama desktop uygulamalarımı sildi. Bütün lisanslarım, programlarım ayarlarım heba oldu. Win8.1 den beri halen eski uygulamalarımı kurmaya devam ediyorum. bütün bunlar bana bunu gösteriyor; windows yavaş yavaş küçültülüp kapatılacak, MS yoluna Office ve sütyen ürünleriyle devam edecek.

Sagol kahin amca.. Adam saniyede 300 dolar kazaniyor yere 100 dolar dusurse almasi zaman kaybi onun icin. Sen neyin kafasini yasiyosun. O sirkette gelecegi dusunen kimse yoktur de mi ?

Windows 8 Canavar gibi çalışıyor metrosuz düşünemiyorum bile.. :))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost