Microsoft Türkiye üçüncü kez yılın ülkesi!

Üçüncü kez "Yılın Ülkesi" seçilen Microsoft Türkiye, kupasını CEO Ballmer'ın elinden böyle aldı!

Microsoft Türkiye'den tarihi başarı!

Microsoft Türkiye, 112 ülke arasında 4 yılda 3'üncü kez 'Yılın Ülkesi' seçilerek dünya teknoloji devi Microsoft bünyesinde tarihi bir ilke imza attı. Microsoft CEO'su Steve Ballmer, artık kalıcı olarak Türkiye'de sergilenecek olan kupayı Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen'e verirken, 'Türkiye şampiyonluğa alıştı' dedi. Özmen, kupanın Microsoft'un Türkiye'ye ek yatırım yapmasını sağlayacağını söyledi.

Microsoft'un, her yıl 112 ülke arasında düzenlediği "Yılın Ülkesi" yarışmasını üçüncü kez Microsoft Türkiye kazandı. Microsoft'un bulunduğu ülkelerdeki müşteri memnuniyet endekslerinin yükselmesi, hızlı büyüme oranları, geliştirilen etkin stratejiler, çalışan memnuniyeti ve ülke ekonomisinin gelişimine yaptığı katkılar gibi kriterler baz alınarak değerlendirildiği yarışmada, Microsoft Türkiye son dört yıl içerisinde 3'üncü kez "Yılın Ülkesi" ünvanını kazandı.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, "Yılın Ülkesi" ödülünü temsil eden "Şampiyonluk Kupası"nı Atlanta'da düzenlenen törenle Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın elinden aldı. Çin, Hindistan, Rusya, Brezilya gibi yüksek ekonomik büyüme oranlarına sahip ülkelerdeki Microsoft şirketlerini geride bırakan, Microsoft dünyasında birinciliği 3 defa tekrarlayarak eşine rastlanmayan bir başarıya imza atan Microsoft Türkiye, şampiyonluk kupasının daimi sahibi oldu.

Steve Ballmer: "Türkiye şampiyonluğa alıştı"

Steve Ballmer: "Türkiye şampiyonluğa alıştı"

ABD'nin Atlanta kentinde gerçekleştirilen ve 16 binden fazla Microsoft çalışanının katıldığı  "Yılın Ülkesi" ödül töreninde, Microsoft Türkiye'nin göstermiş olduğu üstün performansla her geçen yıl daha da öne çıktığına dikkat çeken Microsoft CEO'su Steve Ballmer yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Microsoft Türkiye şampiyonluğa alıştı. 400 çalışanı ve 11 bini aşkın iş ortağıyla Microsoft Türkiye gerçek bir başarı öyküsü yazıyor. Türkiye, dinamik ve yüksek girişimcilik ruhuyla küresel ekonomik büyüme liginde Çin, Brezilya, Meksika, Rusya ile yarışan bir ülke.  Microsoft Türkiye, Türk ekonomisinin artan bilişim teknolojileri talebine başarıyla cevap veriyor. Yüksek müşteri ve çalışan memnuniyeti, özellikle Türk ekonomisinin lokomotif gücü olan KOBİ'lere erişim, gerek kamuda gerekse özel sektörde yüksek nitelikli danışmanlık servisleri ve tüketici pazarındaki yenilikleri Microsoft Türkiye'nin bu ödülü bir kez daha almasının başlıca nedenleri."

Tamer Özmen: "Hayal gerçek oldu, bu hepimizin başarısı"

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, tören sonrasında yaptığı değerlendirmede "Şirketimizin bu ödülü 2'si üst üste olmak üzere 4 yılda 3 kez almış olması her şeyden önce Türkiye'nin bilişim teknolojileri alanında yakaladığı ivmenin bir göstergesidir" dedi. Özmen, şunları söyledi:

"Çalışanlarımız ve 11 bin iş ortağımızdan oluşan Microsoft Türkiye ailesi adına bu ödülü almaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Tüm çalışanlarımızla ve iş ortaklarımızla birlikte kurduğumuz hayalimiz gerçek oldu ve kupayı 3'üncü kez Türkiye'ye getirmeyi başardık. Bu Türkiye'nin başarısıdır. Ülkemizde büyük şirketlerimiz, kamu kurumları ve özellikle de KOBİ'lerimiz bilişim teknolojilerine daha fazla yatırım yapmaya, bunun beraberinde getirdiği rekabet, büyüme ve eğitim gücünden çok daha fazla yararlanmaya başladılar. Bu ödül bilişimin önemini kavrayarak bu konudaki yatırımlarını artıran büyük şirketlerimizin ve KOBİ'lerimizin dünya pazarlarından gittikçe artarak aldıkları payın göstergesidir. Microsoft Türkiye'nin danışmanlık servisleri alanındaki dikkate değer büyümesi ise, şirketlerimizin BT yatırımlarının sürekliliğine olan inancını ve bu yolla farklılaşmayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor."

Microsoft'un imkanları Türkiye'ye açılıyor

Microsoft'un imkanları Türkiye'ye açılıyor

Microsoft dünyası içinde ilk 20 ülke arasına giren ve "Yılın Ülkesi" seçilen Microsoft Türkiye, Microsoft'un Türkiye'ye daha da fazla kaynak ayırmasını ve yatırım yapmasını da sağlıyor. Daha iyi bir geleceği bugünden şekillendirmek üzere yola çıktıklarını söyleyen Tamer Özmen sözlerine şu şekilde devam etti:

"Microsoft Türkiye 20 yıldır Türkiye'de hizmet veren bir şirket. Hedefimiz son 20 yılda olduğu gibi bundan sonra da Türkiye'de kalıcı, sürdürülebilir ve güçlü bir katkı sağlayarak Türkiye'nin ve insanlarımızın sahip olduğu güçlü potansiyeli en iyi şekilde ortaya çıkartmak. Bunun için Microsoft'un sahip olduğu tüm teknolojileri, yetenekleri, zamanımızı ve kaynaklarımızı kullanmaya hazırız. Aldığımız bu kupa sayesinde bu imkanların Türkiye'ye daha fazla aktarılmasını sağlıyoruz."

Bu başarının ilk ödülü olarak Türkiye'de kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinde kullanılmak üzere ek bir yatırım yapılacak. Bu kaynak Microsoft Türkiye'nin bugüne kadar sürdürdüğü ve 100 binden fazla gence ulaştığı Microsoft Türkiye Açık Akademi, ve yine 160 binden fazla kişiye ulaşan "Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor" (BBBÖ) gibi topluma katkı sağlayan önemli projeleri için fon olarak ve yeni büyük çaplı sosyal sorumluluk projeleri üretmek için kullanılacak. Bunun yanı sıra Microsoft'un dünyada sahip olduğu pek çok bilgi birikimi, deneyim, araştırma ve geliştirme imkanları da Türkiye'nin büyümesine katkıda bulunmak üzere Türkiye'ye aktarılacak.

"Yılın ülkesi" Microsoft Türkiye'nin performans karnesi pekiyi

2013 yılında da "Yılın Ülkesi" seçilen Microsoft Türkiye'nin bu başarısında 2013 mali yılında elde ettiği yüzde 22'lik büyüme, müşteri memnuniyetindeki 6 puanlık artış ve çalışan memnuniyeti endeksindeki en yüksek seviyeye ulaşılmış olması etkili oldu. Türkiye'de en hızlı büyüyen segmentler arasında yüzde 28 ile KOBİ segmenti ön plana çıkarken, servis ve danışmanlık hizmetlerinde yüzde 23, kurumsal segmentte yüzde 17'lik büyüme oranına ulaşıldı. Perakende alanı ise PC pazarındaki daralmaya rağmen yüzde 2 lik bir büyüme oranı yakalamayı başardı.

Microsoft Türkiye yılı 19 ödülle kapattı

Mali yılını geçtiğimiz Haziran ayında kapatan Microsoft Türkiye çalışanları bu yılı sadece "Yılın Ülkesi" ödülüyle değil, pek çok farklı alanda topladıkları tam 19 ödülle kapattı.

Microsoft Türkiye Mayıs ayında da "Great Place to Work" tarafından Türkiye'de "Yılın En İyi Şirketi" seçilmişti.

Microsoft Türkiye'nin aldığı ödüller arasında danışmanlık hizmetleri, iş ortakları performansı, KOBİ segmenti, müşteri memnuniyeti, fikir hakları çalışmaları, Office grubu ve sunucu-bulut hizmetleri bölümlerinin aldıkları "En İyi Performans" ödülleri de yer alıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Tebrikler! Max_Real Qnx

@22 Tem 2013 12:47 Bu nedir ya Adam tebrikler yazmış 3 kişi dislike ???

hadi şimdi yorum yapacakları göreyim apple vs microsft vs linux :)

duygulandım bee....

Sevindiren bir haber. Helal olsun.

şu yukarıdaki komik resime bakınca bu palyaçolara ve onların saçmalıklarına sadece gülüyoruz. buna emin olabilirsiniz :)

microsoft sever olarak takdir ediyorum bu kupayla beraber hizmetlerinde amerika ile eş zamanlı ülkemizde sunulmasını canı gönülden istiyorum

buna inanan varmı gerçekten?....

yedik microsoft. neden biz acaba. şaibeli bir durum bence. Birşeylerin peşindeler şu amerikalılar yine.

@22 Tem 2013 14:13 Fatih Procesi. Ama MS ürünlerini ilk yıllarından beri dandik bulsam da (kısmen Office hariç) en iyi destek anılarım MS le olmuştur hep; gerçekten mükemmel çalışıyorlar ve takdiri hak ediyorlar. Sorununu çözemediği durumlarda bile kızacak, sinirlenecek birşey bulamıyorsun, herşeyi yapmış olduklarından emin oluyorsun.

Guncellemeleri ilk bize getirebilirsiniz artik

Umarım bu başarı xbox u etkiler de gecikmeden gelir...

Microsoft un Türkiye ye daha fazla yatırım yapması bizim yararımıza olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle Açık akademi gibi projelerin sayısının artmasını isterim.

Tebrikler Apple.. Oppsss. Pardon burası Microsoft duvarıymış :)

Mac OS X kullanıyorum ama yine de tebrik ediyorum. Sonuçta ülkemize katkıda bulunuyorlar ve bir bakıma da iyi reklamını yapıyorlar.

#direnbailatmenusu

Steve Ballmer, kupayı Türkiye'ye veriyorsunda niye Windows'u gidip Hindistan'da geliştiriyorsun?

O yüzden mi 8 yıllık Xbox daha yeni geldi resmi olarak. O yüzden mi Windows Phone 7'yi bile göremeden WP8'i direk önümüze koydular.

reklama gerek mi var ki. Türkiyede zaten kullanıcıların yüzde 75i mic windowsu pcnin alternatifsiz bir parçası zannediyor. Çoğu da korsan kullanıp bunun yasal olmayan bir işlem olduğunu dahi bilmiyor.

BilgeAdam sağolsun.

Pardusun mezarını kazdılar.

Pardon ama adamlara çok para kazandırmışız onu kutluyorlar sevinecek ne var. Oley para verdiiiim ??

Sen de yorum yaz