Microsoft Türkiye: Windows 8.1 RTM oldu

Windows 8.1'in tamamlandığı sonunda Microsoft Türkiye tarafından duyuruldu! İşte önemli bilgiler...

Windows 8.1 RTM aşamsına resmi olarak ulaştı

Microsoft, Windows 8.1'i geliştirme sürecinde önemli bir adımı daha geride bırakarak Windows 8.1 RTM sürümün hazır olduğunu duyurdu. Bu, Windows 8.1'e dair geliştirme sürecinin artık tamamlandığı anlamına geliyor.

Microsoft, Windows 8'in piyasaya çıkışından sadece 10 ay kadar kısa bir süre sonra, "Windows 8 ve daha fazlası" olarak tanımlanan Windows 8.1 sürümümün geliştirme sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Windows 8.1 RTM sürümü, 27 Ağustos'tan itibaren piyasada mevcut veya yeni çıkacak ürünlerin Windows 8.1 ile uyumluluğunu sağlamaları için öncelikle Microsoft'un donanım iş ortaklarına gönderilecek. Windows 8.1, 18 Ekim'de tüm Windows 8 kullanıcıları tarafından Windows Mağazası aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilecek. Ayrıca Windows 8.1'li cihazlar yine 18 Ekim'de teknoloji mağazalarında raflardaki yerini alacak.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, Windows 8.1 RTM sürümüne ve Microsoft'un dağıtım konusundaki yeni stratejisine dair şunları söyledi:

"Daha önceki geleneksel yaklaşımımızda birkaç yılda bir pazara yeni sürüm sunma yaklaşımımız vardı. Ancak zamanla cihazların, kullanım biçimlerinin ve kullanıcı alışkanlıklarını değişmesi, bugün birçok farklı beklentiyi aynı anda karşılamamızı gerektiriyor. Bu nedenle hem ürün hayat döngüsünü kısaltmamız, hem de donanım iş ortaklarımızla eskisinden çok daha yakın çalışmaya ihtiyacımız var. Biz Windows 8.1 RTM sürümüyle temel Windows deneyimini en iyi hale getirdik, ama biliyoruz ki donanım iş ortaklarımız ürünlerinde yer alan farklı özelliklerle bizim sunduğumuz deneyimi daha da ileri taşıyacaklar. Önümüzdeki aylarda en küçük tabletlerden, 2'si 1 arada cihazlara kadar Windows 8.1 ile çalışmak için tasarlanmış güçlü, farklı ve yaratıcı ürünlerin piyasaya çıktığını göreceksiniz. Windows 8.1'in kullanıcılarla buluşacağı tarih olan 18 Ekim'e kadar üreticilerle yakın çalışmalarımızı sürdürerek, tercih edeceğiniz tüm cihaz tiplerinde en iyi Windows deneyimini sizlere sunacağız."

Yepyeni bir Windows deneyimine hazır olun

Yepyeni bir Windows deneyimine hazır olun

Microsoft'un "Windows 8 ve daha fazlası" olarak tanımladığı Windows 8.1, Windows 8 ile yeni nesil mobil çalışma ve eğlence anlayışını destekleyecek PC'lere, tabletlere ve endüstriyel cihazlara dair vizyonun yeni ve büyük bir adımını temsil ediyor. Tüketicilerden gelen geri bildirimler dikkate alınarak geliştirilen Windows 8.1 kişiselleştirme, arama, önyüklü uygulamalar, dokunmatik kullanım, Internet Explorer 11, Windows Mağazası deneyimi ve bulut hizmetlerine bağlantı gibi konularda çok sayıda yeniliği beraberinde getiriyor.

Windows 8.1, aynı zamanda kurumlar için mobil çalışma olanaklarının geliştirilmesi, güvenlik ve yönetilebilirlik gibi alanlarda da önemli geliştirmeler içeriyor.

Windows 8 kullanıcıları, 18 Ekim'den itibaren Windows Mağazası üzerinden uygulama güncellemesi şeklinde sunulacak olan Windows 8.1 final sürümünü ücretsiz olarak indirebilecekler.

"OEM iş ortaklarımızla en iyi deneyim için çalışıyoruz"

Yine daha önceki RTM sürümlerinin dağıtımlarından farklı olarak, kurumsal ve son kullanıcılar Windows 8.1'e aynı tarihte sahip olacaklar. Daha önce kurumsal kullanıcıların RTM sürümlerine daha önce ulaşabildiğinin altını çizen Onur Altıntaş, bu durumu şöyle açıkladı:

"Kurumsal müşterilerimize Windows 8.1'i son kullanıcılarla aynı tarihte, yani genel erişim tarihi olan 18 Ekim'de ulaştıracağız. RTM tarihi ile genel erişim tarihi arasındaki dönemde OEM iş ortaklarımıza yakın durarak cihaz deneyimini en iyi hale getirmelerine odaklanmak istiyoruz. Çünkü bu sürecin kurumsal müşterilerimiz için de önemli faydalar sağlayacağının bilincindeyiz ve kurumsal müşterilerimize de ilk günden en iyi deneyimi sunmak istiyoruz."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Peki windows phone 8.1 ne zaman çıkar?

@chethin "Windows 8.1'in kullanıcılarla buluşacağı tarih olan 18 Ekim'e kadar üreticilerle yakın çalışmalarımızı sürdürerek"

internet explorer 11i sabırsızlıkla bekliyorum chrome 6 saniyede google.com.tr açarken internet explorer 2 saniyede açıyor ayrıca soğuk açılış internet explorer 10 bu konuda çok iyi

@28 Ağu 2013 13:47 chrome eklentisizmi eklentilimi aöıyor 6 saniyede..malum iede eklenti namına birşey yok..hızlı açması normal

çok karıştı işler

Arama performansı 8.0'de daha iyiydi. Bunu geliştirmeleri lazım.

@28 Ağu 2013 16:47 Beta sürümden performans beklemek hata olur.

8.0 da sürekli facebook un açık olmasına gerek yok mesajlaşmakısmından facebook hesabınızı tanımladığınızda bilgisayarınız açık olduğu sürece win 8 üzerinden face deki arkadaşlarınızla sohbet edebiliyorsunuz bildirim geliyor sağ üstte istediğiniz zaman görünmez olabiliyorsunz vs. ancak 8.1 de bunu kaldırmışlar.. en sevdiğim özellik 8.1 de yok. yükseltmeyeceğim. win geliştiricilerinin cevabı skype ı koyduk mesajlaşma yerine hadi yaa dedim :D gerizekalılar işde her neyse 8.1 e 8.0 daki mesajlaşma uygulaması geri dönmediği sürece gözümde 0 sın win 8.1

Eski Firefox geliştiricilerinin yaptıgı Maxthonu duymadınız sanırım. HTML5 testleri de dahşl hepsinden daha iyi sonuc alıyor. Jemde tum eklentileriyle.

Microsoft Windows 8.1'le daha kullanışsız işletim sistemi yapmayı başardı ! Windows 8'den daha kullanışsız işletim sistemi yapılamazlar diyordum. Demek yapabiliyorlarmış.

Sen de yorum yaz