Microsoft'un akıllı saati çok yakın olabilir!

Hiçbir alanda rakiplerinden geride kalmak istemeyen Microsoft, çok yakında bir süpriz yapabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'un akıllı saati çok yakın olabilir!

Ortaya çıkan raporlar doğru söylüyorsa, akıllı saat pazarından Microsoft da payını almak istiyor olabilir. Üstelik firma, bu konuda hızlı davranarak yaz aylarında giyilebilir ürünlerini piyasaya sürebilir.

Forbes'in kaynaklarına göre Microsoft'un akıllı saati, diğer akıllı saatlerin aksine farklı platformlarla, Windows Phone'un yanında Android ve iOS'lu ceplerle de çalışabilecek. Rapor, saate Kinect mühendislik takımının öncülük ettiğini, cihazın sürekli olarak çalışan bir kalp ritmi izleyicisi ve birçok sensörle geleceğini söylüyor.

Forbes, Microsoft'un akıllı cihazının ne zaman piyasaya sürüleceğinin henüz kesinleşmediğini, ancak Apple'ın çok konuşulan iWatch veya iBand'ine rakip olması için yaz aylarında ortaya çıkarılabileceğini bildiriyor. Microsoft'un bu hamlesi, belki de yeni CEO'su Satya Nadella'nın hizmetleri yaygınlaştırmak üzere attığı en önemli adımlardan biri olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Önceleri Windows Phone 8 ile dalga falan geçiyorduk ama benimde aklımı çelmeye başladı şuan g2 kullanıyorum ama g3 ile lumia 1520 arasında gidip geliyorum hangisini alsam diye, adamlar bu sefer gerçekten yapmış telefon çok hoşuma gitti ama bir yanda da android in o marketi var çok kararsızım.

valla şuanda bence microsoft sadece ''windows , office , xbox'' ta iyi gerisi şuanlık kötü.

Bakarsın windows sistemlerinden daha çok bilgi sızdırır. Düşünsene, kamerası,dinleyicisi falan. Çok iyi geliyor kulağa.

Resimdeki gibi olmayacagi kesin

tek çare sarıgül:)

tek çare sartr ül

windows market gayet yeterli, ihtiyacım olan herşey var...

Windows bu isi hangi yazilimiyla yapicak 18 ila 25 gb tutan yazilimlami bu saatlere ekliyecek yada Smart, Tablet ve arm bazla calisan sistemleri toparlamayi tek paket yapmayi akil edemeyen bu saatlerimi yapicak ? Hata üstüne hata yapiyorlar ellerindeki en büyük koz olan Windows ce kacirip gelistirmeyip bu islere kalkistilar bir anda 100 %10 pazar payinida yok ederek. Zune, Windows mobile, Windows phone, Arm, Xbox one, Nokia icin yatirilan onca para ve satin alirken giden paralar, windows 8 olmadi 8.1 vs vs ile koskaca sirket hata üstüne hata yapiyor.

Sen de yorum yaz