Microsoft'un bu ürünü de rafa kalkıyor!

...Ve Microsoft resmi açıklamayı yaptı: Bu Windows'u kullananlar, 2 ay sonra böyle ortada kalacak...

  • Gökay Özbudak
Windows Mobile için son gün 15 Temmuz!

Microsoft Windows Mobile 6.x'e veda etme hazırlıkları yapıyor. 15 Temmuz'da eski mobil işletim sistemine verecekleri desteği durduracaklarını açıklayan yazılım devi, tüm dikkatini yenilere ayıracak gibi görünüyor.

15 Temmuz'dan sonra yeni uygulamaların ve güncellemelerin kabul edilmeyeceğini söyleyen Microsoft, uygulamaların satışına devam edileceğini belirtti. Windows Mobile uygulamala geliştircilerinin kendilerini biraz terk edilmiş hissettikleri söylense de aslında Windows Phone'dan sonra Windows Mobile'ın kaderi de az çok belli olmuştu. Geliştiriciler yine de az da olsa satışta olan uygulamalardan para kazanabilecek.

Windows Phone 7, Windows Mobile'ın kötü kaderini yenebilecek mi, ona hep beraber şahit olacağız...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Senelerce kullandim iyi bir yazilimdi ama Microsoft fazla kar görmedigi icin hep bosladi aslinda fikir olarak Android windows mobilin serbestligini baz aldilar. Microsoft sifirdan Win7 yazmak yerine bu sistemi cok iyi hale getirebilirdi 70 binden fazla programi olan hazir bir sistemdi yazik ettiler.

Çok Korkmuştum XP Bitecek Sandım :)

iş geliştiricilerde bitiyor,Windows Phone Kullananlara göre çok iyi bir işletim sistemi,Kötüleyenler ise sadece google görsellerden gördüğü ana ekrana dayanarak kötülüyorlar(mutlaka o köşeli kutulara laf söylerler çünkü googlede bunu görmüşlerdir), Eğer geliştiriciler platforma destek olursa büyük gelişmeler olur ama fazla geliştirici bulamazlarsa kötü..

Bu yapılması gereken bir işti ve yapıldı...

mobile 6 çıkmadan önce verilmesi gereken bi karardı bence bu çok geç kalındı

çok destek oluyorlardı ya :)

Ben de başlığı görünce Xp'nin sonu sandım.

destek vardı sanki patates..

xp gibi buda ölecekti. wp7 ye yükleniyolar.

http://www.chip.de/
buradaki chip sayfası ne güzel sayfa yapısı ortalı v.s.

bu da xp gibi bitti keşke bu tür sistem ler için bir grub olsa microsoftun yapamadığı bu desteği crackli veya fix li programlarla destek sağlama bir firma işine dönüşse xp bile dx11 destekler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play