Microsoft'un cevapları Win 7 sorularında...

Microsoft'un Windows 7 Beta kullanıcılarına gönderdiği bir anketten ilginç anlamlar çıkıyor.

  • Ümit Öncel
Microsoft'un cevapları sorularında
Windows 7'nin kontrol panelinde ki Programlar bölümü için Microsoft'un değişik planları var.

Microsoft'un 2,5 milyonla sınırladığı indirme adedini kaldırmasının üzerine, milyonlarca kişi Windows 7 Beta'yı indirip kullanmaya başladı. Beta programının amacı sistemin olası sorunlarını tespit edip, kullanıcı yorumları doğrultusunda final sürümün mümkün olan en sağlıklı halde yayınlanabilmesi. Bu amaçla geçenlerde Microsoft, Windows 7 Beta kullanıcılarına bir anket gönderdi. Anketteki sorulardan bazıları Microsoft'un aslında ne yapmayı planladığını da ortaya koyuyor.

Anketteki 28 soru sadece kullanıcıların bilgisayarlarında kullanacakları programların kurulması, kaldırılması ve güncellenmesi ile ilgili. Sorular içerisinde üçüncü parti yazılımların kurulması ve güncellenmesi konularında Microsoft'un özel bir sistem geliştirmesinin faydalı olup olmayacağına yönelik olanlar da var. Tüm bu sorular bir araya gelince, Microsoft'un, Linux'ta var olan yazılım yönetim sistemine benzer bir yapı planladığı sonucu ortaya çıkıyor. Bu sistem tek bir merkezden yazılımların güncellenmesini ve güvenlik sorunlarının yönetilmesini mümkün kılacak gibi görünüyor. Her ne kadar bu kullanıcılar için pratik bir çözüm gibi görünse de, ortaya kullanıcı gizliliği anlamında bazı soru işaretleri çıkaracağı da bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

hiç öyle bir sonuç çıktığını sanmıyorum linuxun geliri microsoftun geliri kadar olmadığından açık kaynak oluyor onlarda populer ve zengin olsa microsoftun yaptığını yapardır ;)

Ya Bu ne biçim bi işletim sistemidir. Tamamiyle Hata Mesajları ile uyumsuzluklarla dolu . tamam İyi yanlarıda var örneğin driverları kendi tanıyor. Aynı Anda bi kaç kopylama yaparken kilitlenme olmuyor. ama herşey de de hata veriyo. Bn Vista kullanmaya dvm edicem en azından Windows 7 Sp1 çıkana kdr...

hıımm evet

Bence Microsoft'un Win 7 çerçevesinde yaptığı en akıllı iş!!!

microsoft artık linux u taklit etmeye başladı

"Ya Bu ne biçim bi işletim sistemidir. Tamamiyle Hata Mesajları...."

Önce Beta1, Beta2... ve Final Sürümlerini öğrendikten sonra yamalara ve servis paketine geçebilirsin.

siz nasıl linux u taklit edior dersiniz.kullanıcıcı için de kolaylıklar sağlıyor.yeni taskbar,süperbar,aero shake,aero snaps,ve yeni büyütülmüş aero buttonları.daha ne istiyosunuz he(?)

aslında microsoftun bu düşüncesi güzel sorunları kullanıcıdan almak en mantıklısı ...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play