Microsoft'un çökme sorunu farklı platformda

Microsoft mavi ekran eşliğinde çöken Windows'lardan yeni kurtuldu ama şimdi daha büyük bir sorun var

Microsoft'un çökme sorunu farklı platformda
Xbox 360: Cihazların yüzde 50'si çöküyor.

Microsoft'un Xbox 360 konsolların yarısından fazlasında çökme problemleri yaşanıyor. 5000 oyuncuyla yapılan bir araştırma bu sonuca vardı.

Araştırma "Game Informer" oyun dergisinin desteğiyle gerçekleştirildi. Buna göre Xbox 360, yüzde 54,2 gibi şaşırtıcı çökme oranına ulaştı; konsolu PlayStation 3 yüzde 10,6 ile takip ediyor. Araştırmaya göre en güvenilir konsol yüzde 6,8 çökme oranı ile Nintendo Wii.

Fakat bu sayılara dikaktle yaklaşılmalı: Araştırmadaki oyun konsolları arasında en yaygını Xbox 360 idi. Bu sebeple Microsoft cihazı ile ilgili değeler biraz şişirilmiş oluyor.

Buna rağmen Xbox 360 kullanıcıları üretici Microsoft'a bu çökmelerden dolayı pek de kızmış değil. Xbox kullanıcılarının sadece yüzde 3,8'i bu donanım hatasından dolayı bir daha asla Microsoft konsolu almayacağını bildiriyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

win bu cökmesi cok normal ecc ram taktım halde cökerdi eskiden

nasıl çöküyor acaba
bilgisayar gibi format mı atılıyor çöktügü zaman xd

Yine de PS3'ten kat kat daha fazla içeriğe sahip olduğu su götürmez bir gerçek :) Falcon ya da daha yeni serilerde sorun yok :)

çökeni görür ALLAH

zaten doğaldır böyle bir şeyin olması, neden ? bkz. Windows 98 ilk tanıtım xD

"Araştırmadaki oyun konsolları arasında en yaygını Xbox 360 idi. Bu sebeple Microsoft cihazı ile ilgili değeler biraz şişirilmiş oluyor.
"

iyi de eğer yüzdelik işin içindeyse sayı üstünlüğünün ne önemi var, istatistik deği mi bu?

XBOX'da çökme ile belirtilmek istenen aslında donanım hatası. Şu ünlü 3 kırmızı... Tamamen görüşüne önem veren Microsoft, soğutmadan kırparak uzun süreli oynanışlarda çiplerin tam anlamıyla erimesinden kaynaklanan sorun kısacası.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir