Microsoft'un gözü Android'li cihazlarda!

Görünüşe göre Microsoft, sadece Windows Phone'u değil Windows 8'i de Android'e sokmak istiyor!

Microsoft'un gözü Android'li cihazlarda!

Microsoft, yeni bir rapora göre Samsung ve Huawei'nin cihazlarının Windows'lu sürümlerini piyasada görmek istiyor. Geçen hafta oraya çıkan bir dedikodu, yazılım devinin HTC'den de benzer bir istekte bulunduğunu iddia ediyordu.

İşin ilginç yanı, Samsung'un Windows RT ve Android'i yan yana çalıştırabilen bir çözüm üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Unview View'un iddiasına göre Galaxy Note 10.1 2014 Edition, Android ve Windows RT'yi çift-önyüklemeli olarak, "başarıyla" çalıştırabiliyor.

Microsoft, Android'li cihazlara Windows işletim sistemini sokmayı başarabilirse, pazar payını büyük oranda artırabilir. Dahası Windows 8'in dokunmatik cihazlarda nasıl çalıştığını merak eden kullanıcılar, bu planak sayesinde onu deneme şansı bulabilirler. Söylentilerin gerçeklik payını öğrenebilmemiz için her zamanki gibi biraz beklememiz gerekecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Sakıncası yoksa az ötede yaşasın

Başlık süper :)

Windows Android'e girsin nasıl bir başlıktır?

bu başlığı atan arkadaş bence magazin manşetçisi olarak iş yapar, olmadı zaytung...

Andorid Windows a girsin bence :)

Yillar once korsan windows yazilimlarinin arkasinda Microsoft var dedigimde paranoyak diyorlardi. Simdi bootloader acildiginda her telefona kurulabilecek, yuz binlerce lisanssiz windows kurulacak.( yada lisansli ) Peki microsoft'a faydasi ne? Windows'un DirectX'e etkisi ve DirectX'in microsoft icine onemini bilen varsa iyi bir ornek olur.

Microsoft şu Windows Rt yi yok etse iyi olur. ya Windows 8.1 olsun yada Windows Phone!

Hocam başlık sakat

Tebrikler kardeş insanı derinlere "sokan" bir başlık olmuş :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir