Microsoft'un gözü şimdi de iPhone'larda!

Büyük şirketler hiçbir piyasayı diğerinin tekeline bırakmıyor. İşte Microsoft'un en son planı...

Microsoft'un gözü şimdi de iPhone'larda!
Bing bu seferde gözünü iPhone ve Mac kullanıcılarına dikti!

Microsoft, Apple iPhone ve Mac sistemlere girmenin yolunu bulmuşa benziyor. Bing karar verme motoru ile her geçen gün yeni bir anlaşma yaparak gücüne güç katmaya devam ediyor.

Arama motoru piyasasında Yahoo ile yaptığı antlaşma ile Google'a kafa tutan Microsoft şimdi de açık kaynak kodlu uygulama geliştirme kiti ile Apple iPhone ve Mac sistemlerde kullanım oranını arttırmak istiyor.

Cocoa geliştirme platformunu kullanarak yapılacak bir uygulama ile Bing'i artık iPhone ve Mac sistemlerde kullanılabilir hale getirmeye çalışan Microsoft konu ile ilgili aslında ufak ipuçlarını geçen ayın başlarında vermişti.

SDK (Software Development Kit) ile yazılacak Bing uygulaması ile otomatik olarak XML ve JSON ayrıştırmaları yapılamayan, neredeyse baş belası olan bu sorunu ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Eş zamanlı ve eş zamanlı olmayan sorgulama yöntemleri ile Web, Resim, Video, Haber ve Telefon defteri kategorilerinde Bing sayesinde iPhone ve Mac sistemler güçlenecek.

Software Development Kit MS-PL (Microsoft Public License) koşulları ile kullanıma, geliştirilmeye açık halde!

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

herhangi birşey anladıysam şayet, arap olmak bi yana maymun oliyim :S

windows mobili iyilestirmek aciz kendileri iphone atagi yapacaklarmis güzelim windows mobile sistemini 6.1 de öyle biraktilar uyduruk 6.5 cikardilar bravo diyelim yani.

iyi.. zunephone çıkarsınlar bi kere daha ezilsinler.. :D

ne bing i ya o kadar yavas işlem yapıyorkı google da arama yapmayı özluyor insan.

bing in sonu live search ün aynısıııııııııııııı...yani çöküşşşşş

ms bingle iphone girmeyi planlıyor sa işi iş . onun yerine iphone için ofis 2010 ile doküman görüntüleme programı yazsın daha makbule geçer

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir