Microsoft'un her alanda keyfi yerinde!

Microsoft'un patronu Steve Ballmer, Windows'tan Bing'e, Xbox'tan Kinect'e her şeyi değerlendirdi

  • Ümit Öncel
Microsoft'un her alanda keyfi yerinde
Steve Ballmer'ın keyfi yerinde

Geçtiğimiz haftalarda Apple'ın değerinin Microsoft'u geçtiği söylentileri görünüşe göre Steve Ballmer'ın keyfini bozmamış. Şirketin finansal analiz toplantısında konuşan Ballmer, firmanın tüm ürünlerinin çıkışta olduğunu ve gidişattan çok memnun olduğunu anlattı.

Vista'nın satışlardaki başarısızlığına gönderme yaparak "Bundan iki yıl önce pazardaki konumumuzdan çok da memnun değildim" diyen Ballmer, Windows 7'nin piyasaya çıkması sonrasında ise "Son derece memnun edici bir yıl" geçirdiklerini söyledi.

Xbox'tan bahsederken firmanın oyun konsolunu karlı hale getirebilmek için çok uğraştığını ama sonunda hedefine ulaştığını anlattı. Project Natal olarak da bilinen Kinect'in ise karlılığı daha da arttıracağına inandığını açıkladı.

Son olarak Bing'in gidişatına değinen Ballmer, Geçtiğimiz 1 yıl içerisinde ABD'de %8'lik Pazar payından %12,7'ye yükselmiş olmalarının çok büyük bir gelişme olduğunu ve Bing'in bundan sonra pazar payını hızla arttırmaya devam edeceğine inandığını açıkladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

adamlar nasıl memnun olmasınki windows 7 ye birçok kişi ve kuruluş gözü kapalı geçiyor vistadan kurtulabilmek için.

ortalığı karıştıran çığırtkanlar ve bilinçsiz kişiler dışında durumdan menun olmayıp kendinede pay çıkarmaya çalaşan başka kimsede yok zaten.

Bing'in sonuçları hiç tatmin edici değil :( kullanmaya çalışıyorum kendimi zorluyorum ama nafile.

Windows 7 ve Kinect gerçekten uçurur Microsoft'u.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play