Microsoft'un ilginç rekoru!

Ve Microsoft, sonunda Guinness Rekorlar Kitabı'na da girdi. İşte yazılım devinin ilginç rekoru!

Microsoft'un ilginç rekoru!

Microsoft Hindistan, Cuma günü Bangalore'da düzenlediği Windows AppFest sırasında bir rekor denemesi yaptı. 18 saatlik bir programlama maratonu olan etkinlikte, böyle bir faaliyete en büyük katılımın gerçekleşmesi hedefleniyordu. Etkinlik sona erdiğinde Microsoft rekoru kırmayı başarmıştı.

Microsoft resmi blogundan yapılan açıklamada Guiness Rekorlar Kitabı'nın şirkete "Tek bir mekanda düzenlenen yazılım geliştirme maratonuna en büyük katılım" rekorunu verdiği belirtildi. Etkinlikte 2,567 yazılım geliştirici, 18 saat boyunca etkinlik alanında Windows 8 programları geliştirdi.

Microsoft Hindistan'ın Facebook sayfasında etkinlikten resimler ve maraton sırasında geliştirilen programlar sunuluyor.

Microsoft, 25 Ekim'deki lansman öncesinde geliştiricilerin Windows 8'in "Modern" arayüzüne uygulama yazması için elinden geleni yapıyor. Şirket Boston'da üniversiteli stajyerleri yazılım geliştirmeleri için desteklemişti. Bunun sonucunda ortaya çıkan bazı uygulamalar Windows Store'da yerlerini aldılar bile.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Gecccc bunlari. Istedigin kadar zipla Window 8 tutmayacak!

Galileo windows8 çok güzel olacak bence sen kendini kandırıyorsun

Apple'ın kimbilir daha ne rekorları vardır. MS'e gelene kadar.

@Greatness not apple fanı değilim yazmayı unutmuşsun :D Anlat bakalım ne rekorları varmış benim bildiğim alışkınlara kazık atma rekoru var :D

windows 8 tutar tutmaz bilemem ama microsoft'un doğru yolda olduğunu söyleyebilirim. gelecek mobilite'de ve MS, windows 8 ile bu alana çok etkili bir giriş yaptı.

3. millenium faciası ( Windows 8 ) bence kesinlikle tutmayacak...

Windows 8 Release Previer kopyasını çıktğı ilk günden beri kullanıyorum ve inanılmaz şekilde güzel-hızlı-pratik-eğlenceli bir işletim sistemi. yeniliklere açık olmak o kadar kolay birşey değildir ve tabi ki bazıları böyle şeyleri kabullenmekte zorlanacak. tutun ki hala windows xp kullananlar var o.O inanamıyorum onlara !!

@30 Eyl 2012 11:23 İnanmayacak bir durum yok. Yeniliklere açık olmak için maddi anlamda da yatırım gerekiyor. Mesela sana bir örnek benim çalıştığım yerde 250 üzeri bilgisayar var. Hepsinde xp kurulu bi hesap yap bakalım bir üst sürüme geçmek için yapılacak donanım güncellemesi ve işletim sistemleri için harcanacak miktarı :) Bunun dışında stabilite de önemli. Ticaret odası gibi bir yerde çalışıyorum yeni heyacanlara atılmak sandığın kadar kolay olmuyor en ufak çıkabilecek sorun işleri durma noktasına getirirki bunu hiç bir üyene anlatamazsın.

Ahan buraya yazıyorum bu günün küçükleri yarının büyükleri belki okur.. WINDOWS 8 tutacak!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir