Microsoft'un Kinect'i uzay yolunda!

Microsoft'un şimdiden efsane olan Kinect teknolojisi işi abarttı; bakın son numarası ne oldu...

Microsoft'un Kinect'i uzay yolunda!

Uzayda bir astronotun kaç kg ağırlığında olduğunu hiç düşündünüz mü? Yerçekiminin olmadığı bir alanda 1965 yılında bu amaçla bir sistem geliştirilmiş, ancak sistemin gereğinden fazla enerji harcaması neticesinde yeni yollar aranmaya başlanmıştı.

Aradan yıllar geçmesine rağmen bu yöndeki araştırmalar hiç bitmedi ve son olarak New Scientist dergisinde yayınlanan bir makalede Microsoft'un Kinect hareket algılayıcı cihazının astranotların ağırlığını ölçme konusunda yardımcı olabileceği dile getirildi.

Alpes-Maritimes'ta bu yönde çalışan bir ekip bir astranotun 3D modelini Kinect'i kullanarak oluşturdu. 28 bin insanın veritabanını kullanan ekip, ağırlık ve boy ölçüleri arasında bağlantı kurmaya çalıştı. Carmelo Velardo'ya göre bu yeni sistemle birlikte yüzde 97 oranında kesin sonuca ulaşılmış durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ne laka kardesim dunya da kullanılan bi kamera yı orda da kullanabilirsin . . ve buradakı 200 -300 kişiye göre orada kı kısının boyu kılaosu herseyi ortaya cıkar kınect falan reklam amaclı hıkaye . . .

arkadaş yanılıyor üstteki.kafası üşümüş kafasını üşütmüşler bazı insanlar arkadaş akıl var mantık var üniversite gibi bir kurum yapıyor bunu bu araştırmayı sizde daha nerdee üstteki yazıyı yazan arkadaş microsoft u karalamak neyine he söyle.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play