Microsoft'un önemli ismi Windows 8'den memnun

Windows 8'i beğenen dev isimler listesine Bill Gates'ten sonra bir efsane daha eklendi. Ama...

  • Zeynel A. Öztürk
Paul Allen da Windows 8'den oldukça memnun

Windows 8'in "büyük bir şey" olacağını söyleyen Bill Gates'in yanına Microsoft'un önde gelen isimlerinden bir tanesi daha katıldı. Yazılım devinin kurucularından Paul Allen, Windows 8 ile ilgili olumlu ve olumsuz görüşlerini paylaştı.

Allen, resmi web sitesinde yaptığı açıklamada Windows 8'i normal bir masaüstü bilgisayarda ve dokunmatik ekranlı Samsung 700T tablette kullandığını söylüyor: "Özetlemek gerekirse Windows 8 için heyecanlıyım ve aynı heyecanı şu anki Windows kullanıcılarının da hissedeceğinden eminim." Windows 8'in "Modern" arayüzünü de beğenen Allen, onun hakkında şu yorumu yapıyor: "Tabletteki hareket ile dolaşmayı oldukça tatminkar ve hızlı buldum. Genel olarak Windows 8'in Windows 7'den daha hızlı tepki verdiğini düşünüyorum."

Ancak Allen'ın Windows 8'de hoşuna gitmeyen şeyler de yok değil. Allen'a göre Windows 8'deki bazı şeyler kafa karıştırabiliyor. Bunların arasında kullanıcının zaman zaman Metro arayüzü ile masaüstü arasında geçiş yapmak zorunda kalması var. Allen, buna örnek olarak masaüstü modunda Outlook ile çalışırken bir bağlantıya tıkladığında Internet Explorer'ın Metro sürümünün açılmasını veriyor.

İşletim sisteminin dokunmatik özelliklerinin önemli olduğuna değinen Allen, Windows 8'e geçiş yapan kullanıcıların "çok fazla sorun yaşamadan" ona alışacaklarına inanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Evet bir link tıklandığında metro'daki internet explorer açılıyor ama bunu ayarlarsanız sorun kalmıyor.Ben metroyu çok şık ve kullanışlı buldum.eğer microsoft laptoplara kinect'i getirirse metro tadından yenmez :)

@04 Eki 2012 13:47 Microsoft istese öyle bir şey yapabilir ama bence şu an yapmak istemez. Daha Xbox 720 çıkacak. Eğer Windows 8'e kinecti getirirse Xbox'ın aynısı olacak zaten. Dolayısıyla insanlar Xbox almak yerine bilgisayar alacak. Microsoft Xbox'ı öyle bir şey yaparak öldürmez.

Ne yazık ki ben inanmıyorum...

Windows 8 fiyaskosunu bedava verseler kullanmam yenilik istiyorlarsa USB bellekle satsınlar...

@grezimonk windows 8 çıkmadan nasıl "fiyasko" deniliyor yaaaa.. anlamıyorum......

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play