Microsoft'un reklamları Apple'ı bunalttı

Apple MS'le dalga geçen reklemlarını unuttu, kendilerini hedef alan MS reklamlarına tepki gösterdi.

Microsoft'un reklamları Apple'ı bunalttı
Laptop Hunters reklamları Apple'ın tadını kaçırdı

Dünya çapındaki satışlara bakıldığında aslında Windows ve Macintosh arasında çok ciddi bir rekabetin varlığından söz etmek pek de mümkün değil. Windows genellikle çok daha yaygın ama Apple'ın iPod ve iPhone ile yakaladığı çıkış, iki dev firma arasındaki rekabeti bir kez daha körükledi. Microsoft ise Laptop Hunters adlı bir dizi reklam ile tam anlamıyla yaylım ateşine başladı.

Microsoft'tan Kevin Turner, bu reklamların Apple'ı ciddi olarak yaraladığını söylüyor. Hatta Apple'dan bir yetkilinin kendisini bizzat arayarak; "Bu reklamları durdurmanız gerekiyor. Fiyatlarımızı zaten düşürdük" diye şikayette bulunduğunu açıkladı. Gerçekten de Apple, Mac'lerin fiyatlarında 100 ile 300 dolar arası bir indirime gitti. Turner bu telefon konuşmasını; "İş hayatımda yaptığım en mükemmel telefon görüşmesiydi" diye nitelendirdi.

Apple'ın Get a Mac reklam filmlerinden biri için tıklayın.

Microsoft'un Laptop Hunters reklam filmlerinden biri için tıklayın.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hadi microsoft kim tutar seni

Yazık artık yalvarıyorlar :D birde

en büyük microsoft başka büyük yok denir bu olayın ardından
:D
adam resmen arayıp reklamları durdurmanız gerek demiş :D
abi nolur reklamları durdurun steve'de satışlarımız düşdü diye yataklara düşdü :D

Vay be... Apple'ı da yalvartmış resmen Microsoft. Helal olsun. :)

Donanımdan para kazanma sevdası bitmedikce apple daha çok yalvarır. Karlı olsaydı ms yapardi bu işi. Apple bizim maliye bakanlığı gibi, ileriyi düşünmeden sığ hareket ediyor ve yakaladığıni sömürerek kazanma yolunu seçiyor. Apple yi mecbur olanlar ve kimi çevrelerde karizma kovalayanlar dışında pek alan yok.

mac os x herşeye rağmen daha kaliteli bir sistemdir bir haftacık kullansanız farkı anlarsınız gerçek esnekliği kusursuzluğu o fiyat normal ve amerikada da o kadar tutuluyorsa parası olan alıyordur sorun yok yani

Apple burada yazan bazı bilgisiz insanların yazdığı gibi sığ hareket ediyor olsaydı, Microsoft Windows Vistada 'Super yenilikkkk' ler olarak Mac OS X in 2001 deki özelliklerini sunmazsı.

Apple, Microsoft'un 5-6 yıl önünden gidiyor. Onun için pahalı, onun için de sadece bilgisayar dünyasını çok iyi bilen ve takip eden, bilgili, cebinde de parası olan kesimi hedef alıyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir