Microsoft'un Windows 7 Beta gafı...

MS'in Windows 7 Beta kullanıcılarına gönderdiği e-posta, kullanıcıların yüreklerini ağzına getirdi.

Microsoft, geçtiğimiz gün Windows 7 Beta kullanıcılarına gönderdiği e-posta ile küçük çaplı bir krize yol açtı. Bilindiği Windows 7 Beta 1 Ağustos 2009 tarihinden sonra kullanılamayacak. 1 Temmuz'dan itibaren ise, eğer Windows 7 Beta kullanıyorsanız, sisteminiz 2 saat arayla baştan başlayacak.

Ancak Microsoft'un yolladığı e-postada, yeniden başlatma uygulamasının 1 Haziran'dan itibaren başlayacağı yazıyordu. Bu e-postayı alan kullanıcılar pek çok forumda şikayetlerini dile getirdi, alelacele Windows 7 RC'yi indirmeye koyuldu.

Neyse ki Microsoft hatasını erken fark etti ve 24 saatten kısa bir süre içerisinde bir düzeltme mesajı yolladı. Bu mesajda doğru tarihin 1 Temmuz olacağı belirtiliyor; kullanıcılardan bu tarihe kadar Windows 7 RC'ye geçmeleri isteniyor. Microsoft, düzeltme mesajında kullanıcılardan özür dilemeyi de ihmal etmiyor.

Yukarıdaki resimde ilk e-posta'da tarihin 1 Haziran (June 1) olarak belirtildiğini görebilirsiniz. Resme tıkladığınızda ise ikinci e-postadaki düzeltme metnini ve doğru tarih olan 1 Temmuz'u (July 1) görebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Şuanda Kullandığım Sürümün Win7 Beta mı Yoksa RC Mi Olduğunu Nasıl Anlayabilirim Acaba?

bulid 7000 yazıyorsa betadır 7100 yazıyorsa rc sürümüdür.

baslata winver yaz ve entera bas. orada 7100 yaziyorsa eger rc.

kuru kuruya özür yetmez bence :D

O maili aldık ama Beta 1 yazısını gördük hiç yüreğimiz ağzımıza gelmedi RC kullandığımız için.

windows 7 beta nın hiç önemi yok.

2. epostası gelmedi ama :)

İşletim sistemi yazan bir firmanın böyle bişey yapmaması gerekiyor diye düşünüyorum. Kim bilir, kodlarını göremediğimiz programlarda bile nasıl hatalar vardır.

Bir programın beta sürümünü kullanırmısınız iyi olmuş size. Bu insanlar neden kobaylarla uğrasmaktan zevk alırlarkı hala anlamam. Bir programın beta sürümü istenmeyen sonuçlara yer verir. Çünkü beta sürümleri tam olarak test edilmemiş, içeriği ve kaynak kodları açık yada tam kapatılmamıs yamanmamış olarak ellerinize veriliyor. Microsftu tebrik ederim gene içine etmiş İe nin :) kullanmaya devam edin umarum çernobil gibi basit bir trojanla pc iniz elinizde kalır

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play