Microsoft'un Windows'u, Google'ı kızdırdı!

Android ve Windows bir araya geldi; Google küplere bindi... İşte Google'ı kızdıran detay!

Microsoft'un Windows'u, Google'ı kızdırdı!

Google, cihaz üreticilerinin Android cihazların içine dual boot yöntemiyle Windows işletim sistemi yerleştirme çabalarından sonra derece rahatsız. Asus'un piyasaya sürdüğü Transformers Book Duet TD300 modelinin üzerine Asus'a baskı yapmaya başladığı iddia edilen Google, firmayı bu ürünlerin sayısını arttırmaması konusunda ikna etmeye çalışıyor. Piyasadaki söylentilere göre diğer üreticilerin de Google'ın baskısından çekindiği için dual boot özellikli cihazlardan vazgeçme eğiliminde olduğu anlaşıyor.

Google'ın, çok geniş pazar payına sahip olan Android cihazların içinde mobil Windows sistemlerinin yer almasını çok tehlikeli bulduğu, bu sayede Windows'un hızla yayılarak Android'den müşteri çalacağını düşündüğü konuşuluyor. Dolayısıyla Google'ın Windows'u engellemek için üreticilere çok ağır baskılar yapması şaşırtıcı değil. Üreticilerin Windows'tan vazgeçme eğiliminde olması da perde arkasındaki bu baskıların ne kadar sert olduğunu ortaya koyuyor.

Bakalım, Google'ın firmalara uyguladığı baskılar hakkında piyasaya daha ne bilgiler sızacak?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

inşallah böyle bi saçmalık olmaz. windows istemez.

Microsoft Bi skype kapada Google görsün :D

Akıl tutulması mı yaşıyorsun Google!! Yap Android OS PCler için.. Bak bakayım 3. yılın sonunda Windows kalıyor mu.. Bir tek IT sektöründe kalabilirler oda bir noktaya kadar.. Zaten Wİndows kullanıcılarını 8 ve 8.1 deki Modern arayüz ile sıktılar buyur kullanacaksın diye.. Özelliği kapamak için uygulama indirmek zorunda kalınıyor ki saçmalık!

wp8 ve android li cepte bekliyoruz asus yetkililerine duyurulur

windows sokar geçer

Baskılar bizi yıldıramaz

Google dahi MS karşısında ezikliğinin farkında hala dandroid fanları var.

Google anlaşılan pazara microsoft a kaptırmaktan korkuyor? Bırakın kullanıcı hangisini isterse onu kullansın. Hem bu sayede aynı donanımda android wp karşılaştırması yapılabilir. Ve Google da Microsoft ta eksiklerini daha iyi görme şansına sahip olur. Android takılmıyor diyen adam tutup giriş seviyesi wp ile üst seviye android cihazını karşılaştırıp andoid takılmıyor diyenlere kapak olur.

Madem windows fazla ilgi çekmiyo niye zorluyorsunuz. Olmuyorsa olmuyor

Korkar tabi Google android ile wp8 in tam bir karşılaştırma imkanı tanınacak ve herkes wp8 in hızını performansını anlayacak wp için çok büyük bir reklam olmuş olacak.

Windows'un işletim sistemi Android den çok daha iyi. Bunu Google da biliyor ve gördüğünüz gibi mal kaçırmaya çalışıyor :)

androidle windowsu bir arada kulanınca gerçekler gün yüzüne dökülüyor ve win8 kalkışa geçiyor (denemiyenler yorum yapmasın deneyipte Windows8 i beğenmiyenlere ne diyelim biraz moder dünyaya ayak uydurun onun size ayak uydurcak hali yoq -_-

zaten ileride hem tablette hem de telefonda windows lider olacak. bunu küçük bir çocuk bile anlar.

@11 Mar 2014 19:49 Zaten boyle bir sacmaligi senin gibi cocuklar anlar.

Dual boot harika olurdu. Windows için de müthiş bir şıçrayış fırsatı tabiki. Esasında Dual boot olmadan cihazlara Windows yükleme imkanı da verebilir. Belki de vardır, duymamışımdır.

Böyle ancak bedavaya satarak kullanım oranı kazandıktan sonra kullanıcılarının başka işletim sistemlerinin androidden çok daha iyi olduğunu öğrenmelerine izin vermez tabi..

Dual sistem windowsa yarar ?? Yakındır cunki linux ozgur sistem kimse karısamaz xD windowsa gun dogdu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir