Microsoft'un yeni hedefi çok büyük!

Yeni CEO Satya Nadella, Microsoft'taki hedefini anlatırken hiç de mütevazi davranmıyor!

Microsoft'un yeni hedefi çok büyük!

Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella, yaptığı son açıklamada, Microsoft'u yeniden kurarken anahtar kavramların takım oyunu ve iletişim olacağının altını çizdi.

Nadella'nın yorumları arasındaki en dikkat çekici detay ise Microsoft'u az sayıdaki 100 yılık firmalardan biri haline getirmek istemesi. Pek çok şirketin, zamanla yaşlanarak çağa ayak uyduramayıp kaybolup gittiğini belirten Satya, bunun Microsoft'un başına gelmemesi için artık önlem alma zamanı olduğunu ve şirketi 100 yaşına ulaştıracak temelleri atmak istediğinin altını çizdi.

Önceki CEO Ballmer'ın çok enerjik ve ön planda duran bir isim olduğunun farkında olduğunu da vurgulayan Nadella'nın Ballmer'ın aksine daha ağır başlı bir yönetim anlayışı planladığı da anlaşıldı.

Yeni CEO'nun Bill Gates ile çok yakın şekilde çalışacak olması da büyük merak konusu. Nadella, yönetim kurulu üyei olan Gates ile nasıl bir işbirliği yapacaklarına dair henüz bir açıklama yapmasa da, en kötü anlarda bile geri çekilmeyip savaşması gerektiğini Bill Gates'ten öğrendiğinin altını çiziyor.

Nadella, Microsoft'a bağlı çalışan her bölüm için ayrı ayrı planlama yaptıklarını söylüyor; her grubun performansının dikkate alınacağını ve ardından yapılanmaya gidileceğini hatırlatıyor. Bakalım, önümüzdeki dönemde Microsoft nasıl bir makyajla karşımıza çıkacak ve bu yeni yüzü ne kadar sevilecek?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

çok duyduk bu lafları fısssss...

Microsoft 200 gecer

Bill gates ceo olsun...yada drogba!

@17 Mar 2014 00:34 afedersin beynini nerde unutun sen

Microsoft zaten çok güçlü. Dünya batar MS batmaz, bitmez. MS 'yi çok seviyoruz o olmasa bugün bilgisayar olmazdı.

@17 Mar 2014 04:34 tamamen haklısın ve bunu çekemiyenler var

Aziz Baskan gelsin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir